Tost makinesi alırken nelere dikkat edilmelidir? En iyi tost makinesi tavsiye

05 Ekim 2020, 08:56
Tost makinesi alırken nelere dikkat edilmelidir? En iyi tost makinesi tavsiye

Tost makineleri, mutfakların vazgeçilmez ürünlerinden biridir. Her öğün hazırlığına uygun olan bu makineler, kullanım açısından çeşitli farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle bir tost makinesi alırken dikkat etmeniz gereken bazı teknik özellikler bulunur. Peki tost makinesi satın alırken nelere dikkat edilmelidir? İşte yanıtı.

Günümüzde satışı yapılan tost makinelerinin çoğu alüminyum kaplama olarak yapılır. Bu üretim genellikle ev tipi tost makinelerinde tercih edilir. Alüminyum kaplamanın en büyük avantajı, hızlı ısınmasıdır. Bu nedenle ev hanımları tarafından sıkça tercih edilir. Seramik, granit ve teflon ile kaplanan tost makineleri ise kullanım anında yapışmayı önler. Sahip oldukları termostata özelliği sayesinde, cihazın kullanımdan kaynaklı eskime süresini azaltmış olur. Aynı zamanda bu model tost makinelerini temizlemesi de kolaydır. Çünkü plakaları kolayca çıkartılabilir. Ancak en iyi tost makinesi, görünüm olarak her ne kadar estetik durmasa da demir döküm plakalı tost makineleridir. Dez avantajları arasında ağır ve tezgah üzerinde çok yer kaplaması da vardır. Daha geç ısınmaları da olumsuz kısımlardandır fakat sıcaklığını daha uzun tutması büyük bir avantajdır. En sağlıklı modeldir ancak temizlemesi de oldukça zordur.

TOST MAKİNESİ ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Tost makinesi satın alırken kullanılacağı alan ve kullanım alanı baz alınmalıdır. Bu iki detay dışında ayrıca dikkat edilmesi gerekenler sırasıyla şöyledir: 

- Tost makinenizi hangi amaçla kullanacağınızı kesinlikle belirlemeniz gerekir.

- Makinenin watt gücünü kontrol edin. 700 ile 2200 watt arasında değişen tost makinelerinde, watt ne kadar yüksek olursa elektrik harcaması o kadar yüksek olur.

- Makine plakalarının çıkarılabilir olup olmadığını kontrol edin. Eğer çıakbiliyorsa kolayca temizlenebilir. Böyle modeller, eğer plakalarda bozulma olursa kolayca değişmesini de sağlar. 

- Eğer tost makinesini ızgara amacıyla da kullanacaksanız, gövdesinin 180 derece olmasına özen gösterin. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • Hakan 3 ay önce Şikayet Et
    Dökümix marka demir döküm alın hem sağlıklı. Dökümler yağa doyuncaya kadar bir tık ekmeği fazla yağlayın. Dökümler yağa doyunca hiç yağlamadan tostlarinizi yapın afiyet olsun.
    Cevapla