Ferah bir ev için uygulanması gereken altın kurallar

Havaların güzelleştiği dönemlerde daha huzurlu ve ferah bir ev ortamı oluşturabilmek için basit adımlar uygulanabilir. Aydınlatma, renk değişimi gibi oyunlarla sağlayabileceğiniz huzurlu ve ferah ev ortamı için hazırlayabileceğiniz dekorasyon önerilerini sizler için derledik.

Bahar ve yaz aylarında evler için hem ferahlık hem de huzur hissinin etkili olması istenir. Bunu sağlamak için uygulayabileceğiniz oldukça kolay yöntemler bulunuyor. Yaşam alanınızı dekore ederken bir ortamın havasını değiştirmek için aydınlatma, renk, mobilyanın konforu ve teknolojik aletlerin kullanımı gibi noktalara değinmeniz gerekir. Bu alanlarla uygulanacak doğru dekorasyon, salonlarda mutlu bir ortamın oluşturulmasını da sağlar. Peki salonlarınızı huzurlu bir ortama dönüştürmek için dikkat etmeniz gereken uygulamalar nelerdir?

Ev dekorasyonu için şık iç kapı modelleri 2021İLİŞKİLİ HABEREv dekorasyonu için şık iç kapı modelleri 2021

 • Evleri ferah göstermenin en etkili yolu gereksiz ve fazla eşyalardan kurtulmaktır.

   
 • Aksesuarlar da dahil olmak üzere kullanacağınız her şeye gerektiği kadar yer verin.
   
 • Renklerin ve ışığın gücünden yararlanın. Daha açık renklere fazlaca yer verin ancak koyu renklerle de bu durumu dengeleyin.
   
 • Kullanabileceğiniz renkler; mavi, yeşil, kırmızı, turuncu, mor, kırmızı ve sarı olabilir. 

 • Ev içerisinde yürüyüş alanlarınızın daralmasını engelleyin. Geçiş alanlarınızda eşya bulundurmamayı tercih edin.

1 - AYDINLATMA ABARTILMAMALI

Odanın var olan dekorasyonunu ön plana çıkartan aydınlatmalar, parlak olduğu zaman ortamda rahatsız, yorucu ve bunaltıcı bir alan oluşturulmasına neden olur. Bu sebeple, göz yormayan ve yumuşak ışık tonlarını tercih etmeniz gerekir. Bunun için led avizeler kullanılabilir. 

2 - SİZİ MUTLU EDEN RENKLER KULLANIN

Salon dekorasyonunda ışık kadar renkler de önemlidir. Renkler, alanın olduğundan daha aydınlık ve ferah olmasını sağlar. Mobilyalarda kendinize en yakın hissettiğiniz, huzur bulduğunuz tonları kullanmayı tercih edin.

3 - SADE VE KONFORLU MOBİLYALAR TERCİH EDİN

Mobilya seçiminde sizleri dinlendiren, kullandığınızda rahat hissettiren mobilya ve aksesuarlar tercih edin. Bunun dışında, tekli koltuğun yanına ekstra bir dergi ve kitaplarınızı doyacağınız dergilik çantası ya da kahve ve tabaklarınızı koyabileceğiniz minik sehpalar yerleştirip ekstra bir kullanım konforu sağlayabilirsiniz.

4 - KİTAPLIK TASARLAYIN

Salonları aynı zamanda kişisel bir alana dönüştürebilmek için kitaplık dekorasyonundan yararlanabilirsiniz. Kitaplıklarda aynı zamanda hobi ve aksesuar ürünlerinizi yerleştirebilirsiniz.

5 - TEKNOLOJİK ÜRÜNLERİ İHTİYACINIZ KADAR KULLANIN

Günümüzde televizyon aynı zamanda bilgisayar olarak da kullanılabilmektedir. Tıpkı bilgisayarda olduğu gibi, televizyonu internete bağlayarak film ve dizi izleyebilir, dijital platformlarda gezinebilirsiniz. Bu sebeple özellikleri fazla ve kullanışlı olan teknolojik aletlerini kullanabilirsiniz.

Kablo ve şarjlarınızı, televizyon ünitesinin içerisinde saklayıp şık bir görünüm sağlayabilirsiniz.

İstanbul'un en iyi Instagram'lık yerleri ve mekanları

İLİŞKİLİ HABER

İstanbul'un en iyi Instagram'lık yerleri ve mekanları
2021 erkek Tişört modelleri nelerdir? En güzel erkek tişört kombin önerileri

İLİŞKİLİ HABER

2021 erkek Tişört modelleri nelerdir? En güzel erkek tişört kombin önerileri

BİR YORUM YAPIN 0