Samimi ve içten duygulara yer açan bayramlar, kültürümüzde çok önemli bir yere sahip. Bayramlar, her birimizi çocukluk anılarımıza doğru giden uzun bir yolcuğa çıkarıyor. Bu anları evinizin içerisinde de hissetmek ister misiniz? Bayramın gelişiyle birlikte bayrama özel dekorasyon önerilerini sizler için derledik…

Kurban Bayramıyla birlikte ailemiz ve dostlarımızla keyifli anlar geçirebileceğimiz bir atmosfer de bizleri karşılıyor. Neşeli anlara ev sahipliği yapan bayramlar, akraba ziyaretlerini de beraberinde getiriyor. Özellikle misafirperver bir toplumun bir parçası olduğumuzu düşünürsek, her birimiz için bayramların özel bir yeri var. Belki de uzun zamandır göremediğimiz sevdiklerimize kucak açabildiğimiz bu ufak zaman diliminde, bulunduğumuz alanın da konforlu, şık ve iç açıcı bir şekilde olmasını istiyoruz. Ev dekorasyonunuzda bazı değişiklikler yaparak ve küçük detaylar ekleyerek evinizi bayram havasına hazırlayabilirsiniz. Misafirleriniz evinize ilk adımını atar atmaz özenli ve göz alıcı bir manzarayla karşılaşsın istiyorsanız; size bazı önerilerimiz olacak. Gelin, evimizde bayram havasını nasıl oluşturabiliriz birlikte öğrenelim…

EVİNİZDE CANLILIK OLUŞTURUN!

Ev dekorasyonunda büyük bir öneme sahip olan çiçekler, bayramın gelişiyle evinize baharı da getirecek. Evinizin stiline uyacak nitelikte canlı veya cansız çiçekler ile hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Dilerseniz yemek masasında çiçekler kullanarak, hazırladığınız lezzetli yemeklerin daha özenli görünmesini sağlayabilirsiniz. Ya da salonda orta sehpa üzerinde mis kokulu rengârenk çiçeklere yer verebilirsiniz.

SOFRA DEKORASYONUNUZU RENKLENDİRİN!

Bayram sofralarını hazırlarken her zamankinden daha titiz ve dikkatli davranıyoruz. Misafirlerimizle hoş sohbetlerimize eşlik edecek yemek masamızın kusursuz ve eksiksiz olması oldukça önem teşkil ediyor. Masa örtünüzü ve yemek takımlarınızı seçtikten sonra şık bir geçiş oluşturmak isterseniz; renkli ve desenli peçetelere yer verebilirsiniz. Özenle hazırlanmış rengârenk sofralara hem aileniz hem de misafirleriniz bayılacak!

AYDINLATMALARIN GÜCÜNDEN YARARLANIN!

Aydınlatmalar ev dekorasyonun olmazsa olmazıdır. Seçtiğimiz aydınlatma türleri ve renkleri bir evin havasını anında değiştirebiliyor. Hoş sohbetlere ev sahipliği yapan bayram günlerinde aydınlatma ve ışıklandırmalarınızda farklılığa gidebilirsiniz.

Sıcaklık ve rahat bir ortamın kapılarını aralayan sarı ışıklarla loş bir ortam yaratabilirsiniz. Böylece loş ve sıcak bir ortam yakalayabilirsiniz.

ODA KOKULARINA YER AÇIN!

Özgün ve kendine ait bir kimliği olan evleri oluşturmak kimi zaman zor görünebilir. Ancak bir mekâna ilk adımızı attığınızda o evin içerisinde yer alan kokular hafızanızda yer edinir. Bu da o alanın özel ve farklı bir görünüme kavuşmasında önemli bir rol oynar. Ev dekorasyonunuza ve kişisel zevklerinize göre belirleyeceğiniz oda kokuları ile evinizde ferah bir ortam şekillendirebilirsiniz. Bayram havasını evinize taşırken bu havanın kokusuna siz karar verin!

TEMİZ VE ŞIK BİR GÖRÜNÜM

Bayramın gelişiyle evinizde kalabalık gruplar eşliğinde misafirler ağırlayabilirsiniz. Bu noktada dekorasyonunuzu şekillendirirken temizlenmesi kolay eşyaları seçmeye özen göstermelisiniz. Yaşam alanınızdaki hareketlilik temizlik konusunda sizi zorlayabilir. Bundan dolayı yaz aylarında olmamızın avantajını kullanarak ince ve makinede yıkanabilen halı ve kilimleri tercih edebilirsiniz. 


Ayrıca koltuk takımlarınız açık renklerdeyse renkli ve şık koltuk örtüleri ile hem estetik bir görüntü yakalayabilir hem de oluşabilecek yemek lekelerine karşı koltuklarınızı koruyabilirsiniz.

Farklı doku ve stilde kırlentler ile koltuklarınızı canlandırarak özel dokunuşlar yapabilirsiniz. 


Sıcak havalarla birlikte bazen salon ve oturma odalarında vakit geçirmek kolay olmayabilir. Teras ve balkonlarınızda oturma alanları oluşturarak misafirlerinizi burada ağırlayabilirsiniz. Çeşitli aydınlatmalar ve konforlu oturma alanları şekillendirerek balkonlarınızda rüzgârın esintisini hissedebilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABER

Koridorların dekorasyonunda nelere dikkat edilmelidir?

BİR YORUM YAPIN 0