Sıcak havaları mavinin serinliği ile kucaklayabileceğiniz Marin konsepti ile yaz aylarında ev dekorasyonunuza farklılık getirebilirsiniz. Peki, Marin dekorasyon nedir, nasıl uygulanır? Marin dekorasyon hakkında merak ettiklerinizi sizler için derledik…

Sıcak yaz günlerinde denizin ve gökyüzünün maviliği içinde kaybolmak istiyoruz. Ferah ve sakin bir yaşam alanı oluştururken denizin muhteşem esintilerini evinizde hissetmeye ne dersiniz? Adeta bir sahil kasabasında, saçlarınızı savuran rüzgârın ve denizde parıldayan güneşin etkilerini hissedebileceğiniz bir dekorasyon önerisiyle karşınızdayız. Mavi ve beyazın göz alıcı etkisiyle bürünen Marin dekorasyonu, evinizde dinamik bir hava oluşturacak. Yazın ruhunu evlere taşıyan Marin konsepti, özellikle deniz ve okyanusun etkilerinin olduğu yerlerde doğal bir şekilde ortaya çıkmıştır. Özgürlüğün ve dinginliğin kapılarını aralayan Marin dekorasyonu, tamamıyla denizden gelen renkler ve dokularla evinizi sarmalamaktadır. Gelin, bu muhteşem dekorasyonu evlerimize nasıl taşıyabileceğimizi birlikte keşfedelim…

MARİN DEKORASYON KONSEPTİNDE RENKLERİN GÜCÜ

Evlerde yaz mevsiminin detaylarına yer verebileceğiniz Marin dekorasyonunda baskın olarak mavi ve beyaz renkleri görebilirsiniz. Aynı zamanda deniz esintilerine yer veren mint, kum beji, turkuaz, yeşil, krem gibi renklerde sıklıkla kullanılmaktadır. 


Daha canlı tonlara yer vermek isterseniz; karizmatik bir lacivert ve yer yer mercan kırmızısına ağırlık verebilirsiniz. Kullanacağınız renkleri beyaz ile harmanlayarak sakin bir geçiş oluşturmak oldukça önemli. Karmaşıklık ve göz yorucu bir görüntüdense daha sakin bir ortam şekillendirmeyi hedeflemek gerekmektedir. 

DESEN KULLANIMI NASIL OLMALI?

Marin konseptinde çapa, yelken ve balık motifleri sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Özellikle minderlerde bu motifleri kullanarak deniz esintilerini evinize taşıyabilirsiniz. 


Ayrıca çizgili desenlere ağırlık vererek kumaş ve duvarlarda Marin konsepti oluşturabilirsiniz.


 

AKSESUARLARA AĞIRLIK VERİN!

Marin dekorasyonda, aksesuarların kullanımı oldukça önemli bir yer edinmektedir. Bu stilin ana temasında deniz ve denize ait olan her şey odak noktası olarak karşımıza çıkmaktadır. İlk adımda; halat, dümen, çapa, denizyıldızı ve deniz kabuğu gibi aksesuarlar kullanarak yaşam alanınızı zenginleştirebilirsiniz.

Aynı zamanda fotoğraf çerçevelerinin içerisinde deniz ürünlerini kullanabilir, okyanus temalı fotoğraflarla dekorasyonun etkisini güçlendirebilirsiniz. 


Yemek sofralarında orijinal bir görüntü yakalamak isterseniz; balık ve deniz kabuğu desenli ürünlere yer verebilirsiniz. 


Balık ağlarının üzerine denizyıldızı gibi objeler yerleştirerek duvarlarınızda bambaşka bir stili kucaklayabilirsiniz.


Masalarınız veya orta sehpalarınızın üzerinde bol bol canlı çiçek kullanarak evinize tazelik getirebilirsiniz. Ayrıca deniz fenerleri de buraya çok yakışacaktır.


Denize ve denizde vakit geçirmeye ilginiz varsa; inanılmaz bir fikrimiz daha var! Eski küçük kayıkları evinizde aksesuar objesi olarak kullanabilirsiniz. Duvarlarınıza kayık küreklerini kullanarak farklı bir görünümü evinize davet edebilirsiniz.

EVİNİZDE MARİN ETKİSİNE HAZIR MISINIZ?

Beyaz ve mavinin ağırlıklı olduğu Marin konseptinde, duvarlarınızda turkuaz, açık mavi ve beyazın tonlarına yer verebilirsiniz. 


Mobilya seçiminde ise genellikle ahşap ürünlere yer verilmelidir. Özellikle kayık şeklinde ahşap kitaplıklarla hoş bir etki oluşturabilirsiniz.


Yatak odanızda bu stilin hâkim olmasını isterseniz; tekstil ürünlerinde mavinin ve desenlerin etkili olduğu keten ve pamuk kumaşlar kullanın. Denizi çağrıştıran objelerle de Marin konseptini pekiştirebilirsiniz. 


Yatak başlıklarında da ufak sürprizlere de yer verebilirsiniz.

BANYOLARDA FARKLILIĞI YAKALAYIN!

Marin konseptini evinize taşırken, banyolarınızı es geçmeyin. Banyo aynalarını, halatlar ile sararak işe başlayabilirsiniz. Ayrıca halatlar ile raflarda oluşturabilirsiniz.

Mavinin baskın olduğu bir banyo tasarımı ile marin dekorasyonu banyonuza taşıyabilirsiniz. 

Duvarlarınızda ise gemi ve denizcilik temalı duvar kâğıtları ile zengin bir görüntü oluşturabilirsiniz. 

İLİŞKİLİ HABER

Harry Potter nerede çekildi? Hogwarts nerede? Hogwarts gerçek mi?

İLİŞKİLİ HABER

Çocuklu evlerde mutfak dekorasyonu nasıl olmalıdır?

BİR YORUM YAPIN 0