Yemek masalarında zarif ve şık bir dekorasyondan hoşlanıyorsanız; sofra dekorasyonunuzda altın renginin ihtişamlı etkisine yer verebilirsiniz. Peki, yemek sofralarında altın rengi nasıl kullanılır? Gold yemek masası dekorasyonu nasıl yapılır? Yemek odalarının dekorasyonunda altın renk kullanmanın yolları nelerdir? Yemek masası dekorasyonu nasıl olur? Tüm merak edilenleri sizler için yazımızda açıkladık…

Ailemiz ve sevdiklerimizle en özel anlarımıza ev sahipliği yapan yemek masaları, evin en önemli alanını oluşturmaktadır. Lezzetli yemeklerimizi sunduğumuz yemek sofralarında keyifli vakitlere kucak açarız. Yemek masasında her objenin belli bir düzene uyacak şekilde, şık bir görünümde olması oldukça önemlidir. Muazzam yemeklerin hakkını vermek için doğru bir sofra dekorasyonu şekillendirmek gerekmektedir. Cezbedici bir sunumla hazırlanan gösterişli bir sofra dekorasyonu, hem misafirlerinizi mest edecek hem de ev dekorasyondaki tamamlayıcı etki sizleri mutlu edecek. Işıl ışıl parlayan şık bir sofra dekorasyonunda altın detaylar vazgeçilmez bir unsurdur. Gelin, sofralarınızı renklendirecek altın rengi sofra dekorasyonu oluşturmanın püf noktalarına birlikte göz atalım.

YEMEK SOFRALARINDA ALTIN RENK NASIL KULLANILIR?

Sofra dekorasyonu ev dekorasyonunun vazgeçilmez parçalarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Yemek masalarında da kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz. 


Yemek takımlarında altın detaylar ve süslemeler, göz yormayacak şekilde kullanıldığında çok zarif görünecektir. Yemek sofralarında odak noktası haline gelen tabak takımlarında altın rengine yer verirseniz; göz alıcı bir sofraya sahip olabilirsiniz. Elegant bir sofra dekorasyonunda altın unsurlar mutlaka bulunmalıdır.

ÇATAL KAŞIK BIÇAK TAKIMLARINDA ALTIN DETAYLAR 

Aileniz ve dostlarınız için özel bir sofra hazırlamak isterseniz, altın renkli çatal, kaşık ve bıçak takımları kullanabilirsiniz. Yemek masalarında altın rengini ufak detaylarda kullanarak sade ancak göz kamaştıran bir sofra dekorasyonu şekillendirilebilir. Örneğin; beyaz, krem ve kahve tonları arasında bir geçiş oluşturarak hazırlanmış doğal bir sofra dekorasyonunda altın çatal, kaşık ve bıçak takımı muhteşem duracaktır. 

Altın rengini daha asil bir şekilde kullanmak isterseniz; mat siyah renkli yemek tabaklarınızla kombine edebilirsiniz.

Böylece hem modern hem de asaletin hâkim olduğu bir sofra dekorasyonuna sahip olursunuz.


Çapıcı ve göz alıcı kırmızıyla altın renginin sofra dekorasyonunda muhteşem uyumunu da gözden kaçırmamak gerek!

MİNİK DETAYLARDA ŞIKLIĞI YAKALAYIN

Sofra dekorasyonlarında doğru aksesuar kullanımına dikkat etmelisiniz. Her bir ögenin birbiriyle ahenk içerisinde olabileceği küçük dokunuşlarla sofra dekorasyonunda harikalar oluşturabilirsiniz. 


Yemek masanızda her bir parçayla uyumlu mevsim çiçeklerine yer verebilirsiniz. Açık tonlarla hazırlanmış yemek sofralarında, çiçekler ile tazelik yakalarken altın detaylı mumlarla bütüncül bir etki de oluşturmak mümkün. 


Sade ve yalın bir şekilde dekore edilen sofra düzenlerinde altın renkli peçete yüzükleri farklı bir bakış açısı yakalamanızı sağlayabilir. 


Ayrıca peçete kenarlarında altın işlemeli detaylara yer açarak hoş bir adım atabilirsiniz.

Genellikle canlı çiçekler ve mumlarla donattığımız sofralarımızda, benzersiz bir görünüm için küçük bir fanusun içine yerleştireceğiniz altın renkli objelere de yer verebilirsiniz.

BİR YORUM YAPIN 0