Hollywood tarzı dekorasyon nedir? Hollywood tarzı ev dekorasyonu nasıl yapılır?

Dekorasyonda benzersiz ve özgün bir dokunuşun sırrı haline gelen Hollywood tarzı ev dekorasyonu, dramatik ve keskin çizgileri yaşam alanlarınıza misafir edecek. Hem çarpıcı hem de dinamik bir stil olan Hollywood tarzıyla herkesten daha farklı bir yaşam alanına siz de sahip olabilirsiniz. Peki, Hollywood tarzı dekorasyon nedir? Hollywood stil ev dekorasyonu nasıl yapılır? İşte tüm detaylar haberimizde...

Güne başladığımız ve gün sonu huzur bulduğumuz evlerimizde her detayın kusursuz olmasına özen gösteririz. Hem kişisel zevklerimizin hem de işlevselliğin ön planda olduğu yaşam alanlarımızda kimi zaman farklı dokunuşlarla eğlenceli ayrıntılara yer veriyoruz. Klasik ya da minimal tarzlar yerine sıradanlıktan uzak bir stile şans vermek isterseniz size harika bir tavsiyemiz var! Her yönüyle asaletin tanımı haline gelen Hollywood stil ev dekorasyonuyla ihtişamı altın tepside sunan bir eve sahip olabilirsiniz. Gelin, bu stili birlikte yakından tanıyalım.

Barok tarz nedir? Barok dekorasyon nasıl yapılır? İLİŞKİLİ HABERBarok tarz nedir? Barok dekorasyon nasıl yapılır?

HOLLYWOOD TARZI EV DEKORASYONU NEDİR?

Viktorya tasarımının izlerini derinden hissedebileceğiniz Hollywood tarzı dekorasyonda, koyu renklerin göz alıcı cazibesi ön plana çıkmaktadır. Özellikle bu stilde parlak altın sarıları ve canlı kırmızılar sıklıkla tercih edilmektedir.

Hollywood tarzı ev dekorasyonu

Hollywood tarzı ev dekorasyonu

Farklı renklerdense tek bir renk paletine ağırlık verilen bu tarzda, metalik bitişli gri, siyah ve beyaz gibi tüm zamanların renklerine rastlayabilirsiniz. 

Hollywood tarzı salon dekorasyonu

Hollywood tarzı salon dekorasyonu

Daha sıcak bir bitiş oluşturmak isterseniz; bej, krem ve fildişi renklerini de kullanabilirsiniz.

Hollywood tarzı ev dekorasyonunda renk kullanımı

Hollywood tarzı ev dekorasyonunda renk kullanımı

Genel anlamda tek bir renk kullanarak; diğer renklerle ufak dokunuşlar sergileyebilirsiniz.

Hollywood stiline uygun döşenmiş bir ev

Hollywood stiline uygun döşenmiş bir ev

HOLLYWOOD TARZI EV DEKORASYONU NASIL YAPILIR?

Sabit çizgileri barındıran Hollywood dekorasyonda, lüks ayrıntılar ile zengin bir görünüm şekillendirebilirsiniz. 

Ev dekorasyonunda Hollywood stili

Ev dekorasyonunda Hollywood stili

Mobilya seçiminizi yaparken öncelikle kumaşın dokusunu göz önüne almalısınız. Hollywood tarzda kumaşların yapısı genellikle ipek, saten kadife ve deri gibi malzemelerden meydana gelmektedir. Tonlar arasında geçişin ahenk içerisinde olduğundan emin olmalısınız.

Hollywood tarzı ev dekorasyonunda mobilya seçimi

Hollywood tarzı ev dekorasyonunda mobilya seçimi

Düz yüzeyli mobilyaları tercih ederek, hem konforlu hem de görkemli bir tarz oluşturmaya özen göstermelisiniz. Benzersiz desenlere yer vermek istiyorsanız; düz ve sadeliği de bir açıdan yakalamaya çalışmalısınız. Düz bir renk kullandığınız koltuk takımlarınızda, farklı desenleri barındıran kırlentler kullanabilirsiniz. Her seçiminizde göz önüne almanız gereken en önemli düşünce; klasik ve ihtişamı bir arada kullanabilmektir.

Hollywood stilinde ev

Hollywood stilinde ev

HOLLYWOOD TARZI EV DEKORASYONUNDA HALI SEÇİMİ

Halı, bir evin dekorasyonunda olmazsa olmazlardan biridir. Diğer tarzlara oranla daha cesur hareket eden Hollywood dekorasyonda, halı seçiminde risk alabilirsiniz. Büyük kıvrımları olan veya zebra desenleriyle göz kamaştıran bir görünüme kucak açan halıları ev dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz. Siyah ve beyazın sadeliği içerisinde canlı tonlarda dokunuşlar yapmaktan korkmayın! Ayrıca pelüşten kilim veya halılara yer vererek lüks ve zengin bir görünüme kucak açabilirsiniz. Orta Çağ Barok esintilerini derinden hissedeceğiniz Hollywood stilinde, gösterişi odak noktanız yapın.

Hollywood tarzı ev dekorasyonunda halı seçimi

Hollywood tarzı ev dekorasyonunda halı seçimi

HOLLYWOOD TARZI EV DEKORASYONUNDA AYDINLATMA

Hollywood dekorasyonda koyu renkler ve ihtişamlı objeler kullanıldığından dolayı evinizin yeterince aydınlandığından emin olmanız gerekiyor. Bunun için kristal taşların kullanıldığı büyük avizeler ile hem şık bir görünüme kucak açacaksınız hem de evinizin aydınlık görünümü konusunda endişeniz olmayacak. 

Hollywood tarzı ev dekorasyonunda aydınlatma seçimi

Hollywood tarzı ev dekorasyonunda aydınlatma seçimi

MÜKEMMELLİĞİN SON DOKUNUŞU: AKSESUAR

Parlak bitişli ve metaliğin yansımalarını içerisi barındıran Hollywood tarzda, aksesuar seçiminde elinizi korkak alıştırmayın! Altın varaklı çerçevelerden oluşan büyük ve ihtişamlı aynalar ile mekana derinlik katabilirsiniz. 

Hollywood tarzı ev dekorasyonunda aksesuar seçimi

Hollywood tarzı ev dekorasyonunda aksesuar seçimi

Bunun yanı sıra; seramik figürler, ming vazolar ve parlaklığı hissettiren objeler bu dekorasyona çok yakışacaktır.

Hollywood stilde aksesuar kullanımı

Hollywood stilde aksesuar kullanımı

Duvarlarınızda da zengin ve zarif dokunuş yapmak isterseniz; bol bol tablo ve resimlerle canlılık oluşturabilirsiniz. Antika eşyaların harikalar oluşturacağı Hollywood tarzında, eski sandıklar veya bavullardan hoş bir alan oluşturabilirsiniz. 

Vintage ev dekorasyonu

Vintage ev dekorasyonu

UNUTMAYIN GÜZEL BİR EV HUZURLU ADIMLARIN BAŞLANGICIDIR!

Ev nasıl boyanır? 1+1 ev nasıl boyanır! Evi boyarken nereden başlanmalı? Duvar nasıl boyanır

İLİŞKİLİ HABER

Ev nasıl boyanır? 1+1 ev nasıl boyanır! Evi boyarken nereden başlanmalı? Duvar nasıl boyanır
Nursena Akbaba Yasemin.com - Editör
Yasemin - Nursena Akbaba

Editör Hakkında

1997 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 2019 yılında Sakarya Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. 2018 yılında Hürriyet Gazetesi ve 2019 yılında TRT'de stajlarını tamamladı. 2021 yılından itibaren Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com'da İçerik Editörü olarak görev yapmaktadır.

BİR YORUM YAPIN 0