Dekorasyonda denge ve uyumu ölçülü bir biçimde yakalamak bazen zorlayıcı olabiliyor. Ancak sadeliğin ve dengenin birleşim noktası olan Lagom stili ile zarafeti evinizde ağırlayabilirsiniz. Peki, Lagom stili nedir? Lagom stili nasıl uygulanır? Lagom stilinde renkler nasıl kullanılır? İşte tüm merak ettiğiniz cevapları sizler için açıkladık…

Ev dekorasyonunda, her kişisel zevke hitap eden ve şık bir görünümün kapılarını aralayan benzersiz dekorasyon tarzları vardır. Belirli renk ve desenlerin hâkim olduğu bu tarzlar, doğru bir şekilde uygulandığında evinizde eşsiz bir atmosfer oluşturmanıza yardımcı olur. Kimi zaman aşırılığın ön planda olduğu tarzlar kullanırken; kimi zaman ise sade ve yalınlığın hâkimiyet kazandığı ev dekorasyonları dikkat çekmektedir. Karmaşa ve baskın desenlerin ağırlıklı olarak yer aldığı stillerdense sade bir yaşam tarzı stilini evinize yansıtmak istiyorsanız; Lagom stili tam size göre! Estetik bir bakış açısıyla harmanlanan Lagom stilini gelin yakından tanıyalım.

LAGOM STİLİ NEDİR?

Temelinde sadelik ve dengeyi barındıran Lagom stili, kelime anlamı olarak İsveç dilinde "yeteri kadar, ne az ne çok" şeklinde açıklanmaktadır.

Yeni dekorasyon akımlarından biri olan Lagom stilinde aşırılığı bir kenara bırakmanız gerekmektedir. Ev dekorasyonunda gereksiz eşya ve objelere yer vermeden ihtiyaç alanlarınızı belirlemeniz gerekmektedir. 

Bu dekorasyon stilinde en önemli noktalardan biri ise; eşyalarınızın uzun ömürlü kullanıma yatkın olması gerekmektedir. Kaliteli ve zamansız parçalara yer vermeye özen göstermelisiniz.

LAGOM STİLİNDE RENKLER NASIL KULLANILIR?

Minimalizm ile bağdaşan Lagom Stili, özünde pastel ve sade renklerin kullanımına yer vermektedir. Özellikle nötr tonlar kullanarak göz yorucu görünümden uzak durmayı esas almalısınız.

LAGOM STİLİ NASIL YAPILIR?

Aynı zamanda doğal malzemelerle yapay görünümden uzaklaşmayı hedef alan stilde, bambu, keten ve hasır malzemelerle üretilmiş eşyaları sıklıkla kullanabilirsiniz.

Bu materyaller, ev dekorasyonunda zamansız bir görünüm elde etme konusunda da oldukça iyi bir seçim olacaktır. Yıllar geçse de eviniz her zaman modern ve albenisi yüksek bir görünümü yakalayacaktır. 

BİTKİ KULLANIMINA ÖNEM VERİN!

Bitkilerin görsel bir şölen niteliğinde yer aldığı Lagom stilinde, doğanın her bir parçasını evinize yansıtmaktan çekinmeyin. Özellikle canlı bitkiler kullanarak hem evlerinize canlılık getirebilir hem de renkli bir dünyanın kapısını aralayabilirsiniz.

Her bitki türünün farklı bir görünüme kucak açtığını düşünürsek; kişisel zevklerinize uygun yeşil yapraklı bitkilerle hoş bir görünüm elde etmek mümkündür.

AKSESUAR TERCİHİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Aksesuarlar bir evin tamamlayıcı unsurları olarak karşımıza çıkmaktadır. Aksesuar alırken ihtişam ve görkemli bir görünümü ortaya çıkaracak seçimlerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Daha minimal ve sade tasarımlara yönelerek özellikle doğal ürünleri tercih edebilirsiniz. Doğal malzemelerden üretilmiş aksesuarlar evinizde modern bir görünümü vurgulayacaktır. 

Cam aksesuar kullanımı Lagom stilinin olmazsa olmazıdır. Cam vazo, sehpa, çerçeveler son yıllarda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

İLİŞKİLİ HABER

Sıvı deterjan mı Toz deterjan mı? Hangisini tercih etmeliyiz?

İLİŞKİLİ HABER

Karabiber çayının faydaları nelerdir? Soğuk algınlığını geçiren karabiber çayı nasıl tüketilir?

BİR YORUM YAPIN 0