Keyifli anlarınızı balkonlara taşımaya ne dersiniz? En özel balkon dekorasyonu

Yaz mevsiminin gelişiyle balkonlar, muhteşem bir konfor alanı sunmaktadır. Kimi zaman akşam yemeklerine kimi zaman da keyif kahvesine eşlik eden balkonların dekorasyonunda benzersiz bir görünüm şekillendirilebilir. Peki balkon dekorasyonu nasıl yapılır? Balkonlarda hangi aksesuarlar kullanılmalı? İşte aradığınız tüm soruların yanıtını haberimizde sizler için detaylandırdık.

Yaz mevsiminin gelişiyle evlerimizde balkonları kullanma zamanı da geldi çattı. Sevdiklerimizle keyifli zamanlar geçirmek ve doğanın mis gibi kokusunu içimize çekmek için balkonların dekorasyonunda ufak tefek değişiklikler yapabiliriz. Özellikle sevdiklerimizle keyifli yemekler yemek için balkonlar harika bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Balkonlarda hem şık hem de konforlu bir yaşam alanı oluşturmak için mobilya seçimlerinden aksesuarlara kadar zengin dokunuşlar yapılabilir. Gelin, balkonlara neşe katacak en güzel dekorasyon önerilerini birlikte mercek altına alalım.

Balkon zemini nasıl döşenir? Balkon zeminine ne döşenir?İLİŞKİLİ HABERBalkon zemini nasıl döşenir? Balkon zeminine ne döşenir?

BALKON DEKORASYONU NASIL YAPILIR?

Balkon duvarlarında raf kullanmak hem işlevsel bir görünüm şekillendirir hem de yer açısından tasarruf etmenize olanak sağlamaktadır. Bu dekoratif raflara saksı yerleştirerek; doğayla iç içe olma fırsatı elde edebilirsiniz. Balkon duvarlarında sade ve nötr renkler kullanmayı tercih ediyorsanız; rengarenk çiçeklerle canlı bir etki oluşturulabilirsiniz. Dilerseniz; sarmaşıklarla duvarlarda harikulade bir görünüme kucak açabilirsiniz.

Balkon dekorasyonu

Balkon dekorasyonu

Dekorasyonda sıklıkla karşımıza çıkan ahşap merdivenler, balkonlarda da değerlendirilebilir. Balkon duvarına yaslı bir şekilde yer vereceğiniz merdiven bir çiçeklikte, bitkilerinizi sergileyebilirsiniz. 

Balkon dekorasyonunda bitki kullanımı

Balkon dekorasyonunda bitki kullanımı

Balkon dekorasyonunda, balkon demirlerini de değerlendirebilirsiniz. Balkon demirlerine asacağınız saksılar, ortamın atmosferini bir anda değiştirecektir. 

Balkon dekorasyonu yapmanın yolları

Balkon dekorasyonu yapmanın yolları

BALKON DEKORASYONUNDA MOBİLYA KULLANIMI

Geniş bir balkona sahipseniz balkonlarınızda bahçe mobilyalarına yer verebilirsiniz. Balkonunuzun ihtiyaçlarını göz önüne alarak; kişisel zevkinize hitap eden mobilyalar kullanabilirsiniz. Rengarenk minderler ve şallar ile mobilyalarınızda canlı bir etki şekillendirebilirsiniz.

Balkon dekorasyonunda mobilya kullanımı

Balkon dekorasyonunda mobilya kullanımı

BALKON DEKORASYONUNDA AYDINLATMA SEÇİMİ

Özellikle akşam saatlerinde loş bir ortam oluşturmak için balkonlarınızda farklı tip aydınlatmalar kullanabilirsiniz. Led ışıklarla duvarlarınızda zarif dokunuşlar yaparken; zeminlerde fenerlere yer verebilirsiniz.

Balkon dekorasyonunda aydınlatma

Balkon dekorasyonunda aydınlatma

Eşsiz kokulu mumlarla hem loş bir ortam elde edebilir hem de hoş kokulara kucak açabilirsiniz.

Balkon dekorasyonunda aksesuar kullanımı

Balkon dekorasyonunda aksesuar kullanımı

AYAKLARINIZI YERDEN KESECEK DETAYLAR!

Güneşin tepede olduğu şu günlerde balkonlarınızda hamağa yer vererek bol bol dinlenebilirsiniz. Renkli hamaklarla balkonunuza canlı bir etki katarken, kitap okuyabileceğiniz ya da şekerleme yapacağınız bir alan oluşturmak sizin elinizde!

Balkon dekorasyonunda hamak kullanımı

Balkon dekorasyonunda hamak kullanımı

UNUTMAYIN GÜZEL BİR EV HUZURLU ADIMLARIN BAŞLANGICIDIR!

Güzel havalar şehri: Buenos Aires! Buenos Aires'te gezilecek yerler

İLİŞKİLİ HABER

Güzel havalar şehri: Buenos Aires! Buenos Aires'te gezilecek yerler
Mermaidcore trendiyle denizkızı olmak artık hayal değil! Mermaidcore trendi nedir?

İLİŞKİLİ HABER

Mermaidcore trendiyle denizkızı olmak artık hayal değil! Mermaidcore trendi nedir?
Nursena Akbaba Yasemin.com - Editör
Yasemin - Nursena Akbaba

Editör Hakkında

1997 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 2019 yılında Sakarya Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. 2018 yılında Hürriyet Gazetesi ve 2019 yılında TRT'de stajlarını tamamladı. 2021 yılından itibaren Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com'da İçerik Editörü olarak görev yapmaktadır.

BİR YORUM YAPIN 0