Son dönemlerde dekorasyonda sıklıkla kullanılan hardal renk, özellikle kış mevsimin dokusunu eşsiz bir şekilde yansıtmaktadır. Peki, ev dekorasyonunda hardal renk nasıl kullanılır? Hardal ev dekorasyonu nasıl yapılır? Dekorasyonda hardal sarısı nasıl kullanılır? Hardal sarısı koltuk hangi renkle kullanılır? Hardal ile uyumlu renkler nelerdir? İşte cevaplar...

Ev dekorasyonunda, her bir parçanın uyum içerisinde şekillendirilmesine özen göstermeliyiz. Muhteşem bir dekorasyon için seçimlerimizi doğru yapmak gerekmektedir. Özellikle renk seçiminde ölçülü ve zarif tercihlere yönelerek evinizin havasını bir anda değiştirebilirsiniz. Son yılların en popüler renklerinden biri olan hardal, ev dekorasyonunda şık ve zarif bir görünümün kapılarını aralamaktadır. Birçok renk ve tarz ile uyum yakalayan hardal rengi, evin her köşesinde benzersiz bir bakış açısı oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Gelin, hardal renginin ev dekorasyonunda nasıl kullanılabileceğini birlikte öğrenelim.

HARDAL HANGİ RENKLERLE UYUMLUDUR?

Hardal rengi yumuşak tonlarda bir renk olduğu için dengeli kullanıldığında birçok renkle uyum yakalamaktadır. Mavi ve mercan renginin hakim olduğu bir salonda hardal renkli bir koltuk ile farklı bir bakış açısı oluşturabilirsiniz. 

Dilerseniz hardal rengiyle aynı tonlarda olan turuncu ve pembeyle tamamlayıcı bir etki oluşturarak risk almaktan kaçınabilirsiniz.

Tüm renklerde olduğu gibi hardal renginde de açık ve koyu tonlar yer almaktadır. Açık tonlarda hardal rengi bir berjeri koyu renklerin hakim olduğu bir odada konumlandırarak yıldız gibi parlamasını sağlayabilirsiniz.

Hardal renginin en uyum yakaladığı renklerden biri de koyu yeşildir. Göz kamaştıran koyu yeşille, sıcacık hardalın bütünleşmesi evlerinizde muhteşem bir atmosfer oluşturmanıza yardımcı olur.

Kahverengi ve hardalın eşsiz uyumundan bahsetmeden hardalı anlatmak olmaz! Kahverenginin asil ve sakin tavrına yumuşak bir geçiş imkanı tanıyan hardal rengi, adeta neşenin anahtarı olarak evlerinizde yer edinecek.

Nefes kesen koyu kırmızıyı hardal rengiyle bir araya getirmek evinizde asil bir görünümün kapılarını aralayacak!

HARDAL RENK DUVAR DEKORASYONUNDA NASIL KULLANILIR?

Evlerimizin duvarlarında genellikle beyaz, kırık beyaz ve bej gibi nötr tonları tercih ediyoruz. Ancak evinizin dekorasyonunda odak noktasının duvarlar olmasını isterseniz; pastel hardal tonlarına şans verebilirsiniz. Özellikle koyu renkli zeminlerle muhteşem bir uyum yakalayan hardal renkli duvarlar, asacağınız tablo ve çerçevelerin de görsel bir şölen oluşturmasına imkan sağlar. 

DEKORASYONDA HARDAL RENK NASIL KULLANILIR?

Fazlasıyla sade döşenmiş bir ev dekorasyonunda hardal detaylarla şık bir dekorasyon örneği oluşturabilirsiniz. Örneğin; beyaz, gri ve ahşabın sade ve ferah görüntüsünü hardal renkli ayrıntılarla süsleyebilirsiniz.

Yatak odalarınızda ahşabın iç açıcı görünümüne hardal renkli detaylar çok yakışacaktır. Eğer kalıcı olarak değil de dilediğiniz zaman hardalın gücünü evinize yansıtmak istiyorsanız; hardal renkli nevresim takımları ve aydınlatmalar kullanabilirsiniz.

Eğer mobilyalarınızda hardal rengi kullanmaktan çekiniyorsanız; kırlent ve minderlerde hardalın dokunuşlarına yer verebilirsiniz.

Hardal rengi, yalnızca salonlarda değil yatak odalarında da sıklıkla kullanılan renklerden biri olarak görülmektedir. Zengin ve samimi bir dekorasyon oluşturmak için hardal renkli yatak başlıklarıyla evlerde orijinal görünümler elde edilebilir.

Ev dekorasyonunda zeminler en son sırada yer alsa da aslında tüm mobilyaların bir arada ahenk içerisinde olmasını sağlamaktadır. Özellikle maksimalist stil gibi tüm renklerin birlikte kullanılabileceği tarzlarda zeminlerinizde hardal renkli halılar kullanabilirsiniz. 

İLİŞKİLİ HABER

Bvlgari'nin tarihi nereden geliyor? Bvlgari kolye ne demek? Bulgari kolye modelleri

İLİŞKİLİ HABER

54 nerenin plakası? 54 plakası hangi şehrindir? Sakarya ilçe plaka harfleri nedir?

İLİŞKİLİ HABER

Arabanızın lastiğine sıkıştırılmış pet şişe görürseniz dikkat! Hemen polisi arayın, çünkü...

BİR YORUM YAPIN 0