Son zamanlarda ev dekorasyonunda oldukça popüler olan patchwork tasarımlar, yaşam alanlarına farklı bir soluk getiriyor. Peki, ev dekorasyonunda patchwork desenler nasıl kullanılır? Patchwork dekorasyon nasıl oluşturulur? Patchwork dekorasyon nasıl yapılır? İşte tüm merak ettiğiniz soruları sizler için yanıtladık...

Ev dekorasyonunda özgün ve orijinal fikirlere merak duyuyorsanız Patchwork desenler tam da size göre! Koltuk takımlarından yorganlara, halılardan perdelere kadar dekorasyonun pek çok alanında kullanılan patchwork desenler ile eskiye yeni bir bakış açısı getirebilirsiniz. Geçmişte "kırk yama" olarak isimlendirilen patchwork tarzı, canlı görünümüyle hem şık hem de kullanışlı bir eve sahip olmanıza olanak tanıyor. Gelin, yaşam alanlarında tamamlayıcı bir görünümün sırrı olan Patchwork desenlerin kullanımını yakından inceleyelim.

İLİŞKİLİ HABEREkose nedir? Dekorasyonda ekose desen nasıl kullanılır?

PATCHWORK DESENLE EV DEKORASYONU NASIL YAPILIR?

Ev dekorasyonunda büyük bir öneme sahip olan Patchwork halılar, bulunduğu odanın havasını bir anda değiştirebilir.

Özellikle sade ve minimalist döşenmiş odalarda, patchwork halıların renkli dokularına yer vererek halınızın yıldız parça olmasını sağlayabilirsiniz. 

Yalnızca renkli bir dünya oluşturmak için değil aynı zamanda desenlerin de bir bütünlük oluşturduğu patchowork halılar, evlerde şıklığın sembolü olarak kullanılabilir.

KOLTUKLARA CANLI DOKUNUŞLAR YAPIN!

Kullanıldıkları her alanda odak noktası haline gelen Patchwork desenler, yalnızca halılar da değil aynı zamanda döşemelik kumaşlarda da sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Her tarzdaki eve uyum sağlayan bu stil; renk ve desenlerin tamamlayıcı etkisini gözler önüne sermektedir.

Bulunduğu alanda dinamik bir atmosfer oluşturan Patchwork desenler, koltuk, berjer ve puflarınızda özgün bir etki şekillendirmenize yardımcı olur.

Kıvrımlı hatların hakim olduğu ahşap mobilyalarda patchwork desenlere yer vermek, klasik dekorasyon stilini vurgulamanızı sağlar.

Patchwork desenli koltuklar, retro ve vintage tarzda dekore edilmiş evlerde de kendine yer bulmaktadır. Doğru renk ve desenlerin kullanıldığı koltuklarla evlerinizde benzersiz kompozisyon oluşturabilirsiniz. 

YATAK ODALARINDA PATCHWORK DESEN NASIL KULLANILIR?

Patchwork desenlere mobilyalarda kalıcı bir şekilde yer vermektense; zaman zaman kullanmak isterseniz tekstil ürünleri bu noktada size yardımcı olabilir. Bütün mekanı kapsayan patchwork oda dekorasyonundan kaçınarak ufak dokunuşlarla harika bir stil şekillendirebilirsiniz.

Yatak odanızın rengi nasıl olursa olsun; göz alıcı bir görünüm için nevresim ve kırlentlerde patchwork'ün etkileyici yansımasını kullanabilirsiniz.

Bu sezonun en dikkat çeken stillerinden biri olan patchwork desenler her mevsimde ve her tarzda göz kamaştırmaya devam ediyor. Eğer sizde bu tarz özgün ve orijinal fikirlerden hoşlanıyorsanız; bu stili mutlaka evinize davet etmelisiniz!

İLİŞKİLİ HABER

Evde kombi bakımı nasıl yapılır? Kombi kaç derece olmalıdır? Kombi nasıl ayarlanır

İLİŞKİLİ HABER

Yasak Elma'daki Yıldız'ın kıyafetleri nereden? Yasak Elma son bölüm Yıldız kıyafetleri

İLİŞKİLİ HABER

İstanbul'da çocuklarla gezilecek yerler nereler? İstanbul'da çocuklarla gidilecek yerler

BİR YORUM YAPIN 0