Sonbaharın eşsiz atmosferine kucak açtığımız şu günlerde bahçe ve balkonlarımızda neşeyi kaybetmeden çiçeklere yer verebiliriz. Peki, sonbaharda ekilebilecek en güzel çiçekler hangileridir? Sonbahar bahçesi için çiçek önerileri nelerdir? İşte merak ettiğiniz her detay haberimizde...

Çiçekler, hayatımıza canlılık ve yeni bir soluk getiren vazgeçilmez yardımcılarımızdan biridir. Evlerin her köşesinde ayrı bir dünyanın kapılarını aralayan çiçekler kimi zaman salonlarda dekoratif bir tamamlayıcı kimi zaman ise bahçelerde doğanın zenginliğini yansıtmaktadır. Genellikle çiçeklere yaz ve baharın müjdecisi gözüyle bakılır. Baharın sıcak esintilerini sergileme imkanı veren çiçekler sonbaharda da ılık esen rüzgarın ve yağmurun arasında ışık gibi parlar. Bahçeler ve balkonlara dinamik bir bakış açısı kazandıracak olan çiçekler sonbaharda içinizi açacak. Gelin, sonbaharda balkon ve bahçelerde kendine yer bulacak en güzel çiçekleri birlikte keşfedelim.

KASIMPATI

Ortalama 50-150 cm yüksekliğinde olan Kasımpatı, toprak ayırt etmediği için her alanda rahatlıkla büyümektedir. 30'dan fazla türü olan bu güzel çiçek sarı, beyaz ve pembe gibi çeşitli renklerde karşımıza çıkmaktadır. Çok güneş alan yerleri sevmeyen Kasımpatı, sonbahar aylarında bahçe ve balkonlarınızda yer alabilir.

GÜNEŞ ŞAPKASI 

Sarının en güzel tonunu gözler önüne seren Güneş Şapkası, sonbaharda güneş gibi parlayarak bahçe ve balkonlarınıza canlılık katacak. Sarı yaprakları ve ortasında yer alan kahverengi gövdesiyle ilgi odağı haline gelen Güneş Şapkası, yaklaşık 30-60 cm uzunluğa kadar ulaşabilmektedir. 

Dayanıklı olmasıyla bilinen bu güzel çiçeğin anavatanının Kuzey Amerika olduğu bilinmektedir. 

YENİDÜNYA ÇİÇEĞİ 

Zarif ve nazik görüntüsüyle dikkat çeken yenidünya çiçeği, ilkbahar ve sonbaharda birer kez çiçek açtığı için oldukça nadir bir güzelliğe sahiptir. Dikkat çeken görüntüsüyle evlere neşe katan yenidünya çiçeği sonbahar için harika bir seçim olacaktır.

SÜMBÜL

Göz kamaştıran renkleriyle dikkatleri üzerine toplayan sümbül, dört mevsim açabilme özelliğiyle en çok tercih edilen çiçeklerden biridir. Mis gibi kokusu ve rengarenk dokusuyla dikkat çeken sümbül, sonbaharda evinize farklı bir hava katacak. Doğrudan güneşe ihtiyaç duymayan bu güzel çiçek yarı gölgede rahatlıkla büyüyebilir.

HERCAİ MENEKŞE

Bir menekşe türü olan Hercai Menekşe, 5 kadifemsi taç yapraktan oluşmaktadır. Eşsiz renkleri ve göz kamaştıran dokusuyla görenleri hayran bırakan bu güzel çiçek serin havalara karşı dayanıklı olmasıyla bilinmektedir. 

İLİŞKİLİ HABER

Safranbolu'da ne yenir? Safranbolu'nun en meşhur lezzetleri

İLİŞKİLİ HABER

İstanbul'da sonbaharda gezilecek yerler nerelerdir? En güzel Tabiat Parkları

BİR YORUM YAPIN 0