Kasım ayına yaklaşırken havanın serinliğini evlerimizde de hissetmeye başladık. Ev dekorasyonunda sonbahar esintilerine vurgu yapmak için bazı dekoratif ögelere yer verebiliriz. Peki, sonbahar ev dekorasyonunda aksesuar kullanımı nasıl olmalı? Dekorasyonda balkabağı kullanımı nasıl olmalı? Örgü battaniyelerle sonbahar dekorasyonu nasıl yapılır? Mumlarla sonbahar dekorasyonu nasıl yapılır? İşte cevaplar...

Ev dekorasyonunda her mevsimin belirli bir tarzı ve dokusu vardır. Yaz aylarında daha enerjik renkler ve cıvıl cıvıl dekoratif ögelere yer verirken; sonbaharda daha sıcak tonlu renkler ve serin havalara karşı koruyucu tekstil ürünleri kullanmaya özen gösteriyoruz. Ekim ayının ortasında olduğumuz şu günlerde ev dekorasyonumuzda da değişiklikler yapmaya başladık. Doğayı temsil eden toprak tonları ve koyu yeşiller sık sık dekorasyonda karşımıza çıkıyor. Sonbahar ev dekorasyonunda ana unsurların yanı sıra; detaylarda da şıklığı yakalamak mümkün. Gelin, sonbahar aylarının vazgeçilmez dekoratif eşyalarına birlikte göz atalım.

SONBAHARI KAPI ÖNÜNE TAŞIYIN!

Sonbaharda doğanın yemyeşil görüntüsüyle vedalaşırken turunculaşmış ağaç yapraklarının eşsiz dokusuna kucak açıyoruz. El becerinizi kullanarak bu ağaç yapraklarından harika bir kapı süsü yapabilirsiniz.

Bir çerçeve içerisine kurumuş ve sararmış ağaç yaprakları yapıştırdıktan sonra dilerseniz dış kapınıza ya da duvarlarınıza asabilirsiniz. Böylece sonbaharın gelişini daha evinize girmeden hissedebilirsiniz.

KOZALAKLARDAN DEKORATİF EŞYALAR YAPIN!

Sonbahar dekorasyonu denildiği zaman akla ilk olarak kozalak gelmektedir. Ev dekorasyonunda çeşitli alanlarda kullanılabilen kozalaklar, hemen hemen her yerde kolaylıkla bulunmaktadır. Dilediğiniz boyutta kozalaklar ile şık mumluklar elde edebilirsiniz. Cam kenarında ya da salonlarda sehpalarınızın üzerine konumlandıracağınız bu şık mumluklar sonbaharı evinizde hissetmenizi sağlayacak.

Sprey boyalardan yardım alarak topladığınız kozalakları ışıltılı renklerle boyayabilirsiniz. Ardından ahşap bir kase ya da sepetin içerine bu kozakları yerleştirerek hoş bir dekorasyona imzanızı atabilirsiniz. 

DEKORASYONDA BALKABAĞI KULLANIMI NASIL OLMALI?

Sonbaharın en can alıcı dekorasyon trendlerinden biri olarak görülen balkabakları, kapı önlerinden yemek masalarına her yerde karşımıza çıkıyor. Eğer özel misafirleriniz için güzel bir yemek şöleni vermeyi planlıyorsanız; balkabağını yalnızca tatlı ve çorbada değil de dekorasyonda da kullanmaya ne dersiniz? Sonbaharı yansıtan renklerde çiçekleri balkabakları ile birleştirerek masanızın ortasında orijinal bir bakış açısı yakayabilirsiniz.

Aynı şekilde minik bal kabaklarından mumluklar da sonbahar ruhunu evinize davet etmenizde size yardımcı olacaktır. 

Balkabakları bahçe ve kapı önü dekorasyonunda sıklıkla tercih edilmektedir. Sonbahar aylarına özel saksı çiçeklerinin yanına balkabaklarını yerleştirerek misafirlerinizin sonbaharın iç ısıtan havasını solumasını sağlayabilirsiniz.

ÖRGÜ BATTANİYELERLE SONBAHAR DEKORASYONU

Ekim ayının ortasında olduğumuz şu günlerde havalar giderek daha serin olmaya başladı. Salonlarda ve yatak odalarında sıklıkla kullandığımız örgü battaniyelere bu dönemde daha çok ihtiyaç duyuyoruz. Örgü battaniyeleri ve şalları berjerlerin üzerine yerleştirirseniz; kitap okuduğunuzda ya da üşüdüğünüzde hemen yanı başınızda olacaklar!

MUMLARLA SONBAHAR DEKORASYONU

Mumlar her stilde ve her odada şıklığın temsilcisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Renkli ve geometrik şekillerde mumlarla dilerseniz masaların üzerinde, kitaplıklarda ya da tv ünitesi dekorasyonunda estetik bir bakış açısını yakalayabilirsiniz. Özellikle turuncu, sarı, kırmızı ve kahverengi mumların çevresine yerleştireceğiniz tarçın kabukları, kozalaklar ve led ışıklar evinizde harika bir atmosfer oluşturacak.

İLİŞKİLİ HABERMumlarla ev nasıl dekore edilir? Mum dekorasyon fikirleri

 

Evinize sonbaharın o huzur dolu atmosferini taşıdıktan sonra sıcacık kahvenizi kupanıza doldurun ve örgü battaniyenizi üstünüze çekip mum eşliğinde kitap okumanın keyfine varın!

İLİŞKİLİ HABER

Balkabağının cilde faydaları neler? Balkabağı maskesi nasıl yapılır? Yaşlanma karşıtı...

İLİŞKİLİ HABER

Aniden bastıran yağmurlara karşı en tarz yağmurluklar! 2021- 2022 yılının yağmurluk modelleri

BİR YORUM YAPIN 0