Kış mevsiminin gelişiyle havalar serin ve soğuk bir atmosfere büründü. Bu dönemde yatak odaları dekorasyonunda farklılıklar yapabilirsiniz. Peki, kış yatak odası dekorasyonu nasıl yapılır? Yatak odasında kış dekorasyonu nasıl olmalı? Mevsime göre yatak kullanımı nasıl olmalı? Kış mevsimine uygun nevresim takımı nasıl seçilir? Kış mevsiminde aydınlatma seçimi nasıl olmalı? İşte cevaplar...

Ocak ayının ortalarına doğru yaklaşırken kışın soğukluğu her yerde hissedilir oldu. Soğuyan havalarla beraber evlerimizde de mevsime uygun değişiklikler yapmaya başladık. Özellikle gün sonu dinlenme alanımız olan yatak odalarında rahatlığın ön planda olduğu seçimlere doğru yöneliyoruz. Battaniye altına sığınıp keyifli bir uykuya doğru zaman ayırdığımız yatak odalarında kışı hissetmek için bazı dokunuşlar yapabiliriz. Gelin, evlerin gözdesi yatak odalarında kış hazırlığı yapmanın yollarına birlikte göz atalım.

MEVSİME GÖRE YATAK KULLANIMI NASIL OLMALI?

Mevsimin değişmesiyle yatak odalarının en önemli yeri olan yataklarda değişim yapmanız gerekiyor. Yatakların dengeli ve konforlu olması için öncelikle 3 ayda bir olmak koşuluyla yatağınızı çevirmeniz gerekiyor. Çevirmeyi unutmamak için yatağın ucuna bir hatırlatıcı not koyabilirsiniz. 

Yatağı çevirdikten sonra elektrikli süpürge ile derinlemesine bir temizlik yapabilirsiniz. Ancak ıslak bez ya da buharlı makine kullanmamaya özen gösterin çünkü ıslak yatak küflenmeye sebebiyet verebilir.

KIŞ MEVSİMİNE UYGUN NEVRESİM TAKIMI NASIL SEÇİLİR?

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla yazlık yorganları kaldırarak daha kalın yorganlara yer açmalısınız. Öte yandan sıcaklık ve rahatlık hissine ulaşmak için pazen yatak çarşafları kullanmayı tercih edebilirsiniz. Nevresim takımlarında kışa uygun pamuklu olanları tercih edebileceğiniz gibi yün ve yumuşak dokulu battaniyelere de yer açmayı unutmayın.

Nevresim takımlarında kışa uygun bordo, kahverengi gibi koyu renkler kullanabilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABER2021 sonbaharın en şık nevresim takımı modelleri ve fiyatları!

ZEMİNLERDE KIŞA UYGUN SEÇİMLER YAPIN!

Yaz aylarında zeminlerinizde halı ya da kilim kullanmayabilirsiniz. Ancak kışın zeminlerdeki soğukluk hissini minimuma indirmek için kalın dokulu halılar kullanmaya özen göstermelisiniz. Özellikle evcil hayvanınız ya da emekleyen bebeğiniz varsa bu konuda daha hassas davranmanız gerekiyor. 

Yün kilimler, peluş halılar ya da imitasyon koyun postları hem şık hem de mevsime uygun seçimlerin başında gelecektir. 

KIŞ MEVSİMİNDE AYDINLATMA SEÇİMİ NASIL OLMALI?

Yatak odaları günün yorgunluğunu ve stresi geride bırakabileceğimiz dinlenme alanları olarak karşımıza çıkıyor. Sert ve göz yoran aydınlatmalar yatak odalarında genellikle tercih edilmemektedir. Daha loş ve yumuşak tonlu sarı ışıklara özellikle kış aylarında yatak odalarınızda yer açabilirsiniz.

Genellikle yatak odalarında tavan aydınlatmalarından ziyade düşük voltajlı abajur ve lambader daha çok tercih edilmektedir.

İLİŞKİLİ HABER

Damat paçası nerenin? Damat paçası tarifi nasıl yapılır?

İLİŞKİLİ HABER

Sömestr tatilinde gezilecek yerler nerelerdir? 15 tatilde nerelere gidilir?

BİR YORUM YAPIN 0