Hem ev hem de iş yerlerinde yıllardır kullanılan çalışma masalarının montajını kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz. Peki, çalışma masası montajı için gerekli malzemeler nelerdir? Çalışma masası nasıl kurulur? Çalışma masası montajı nasıl yapılır? Bilgisayar masası kurulumu nasıl yapılır? İşte merak ettiğiniz her detay haberimizde...

Ofis çalışanları ve öğrenciler çalışma sürelerinin büyük bir çoğunluğunu masa başında geçiriyorlar. Verimli bir çalışma ortamının en önemli unsuru olan çalışma masaları, hem iş yerlerinde hem de evlerde kullanılan eşyaların başında geliyor. Konforun ön planda olduğu şık ve kaliteli bir çalışma masası satın aldıktan sonra kurulum aşamasının doğru bir şekilde yapılması gerekiyor. Çoğu zaman çalışma masalarını satın aldığımız yerler, kurulum aşamasını da yapıyorlar. Ancak ev taşıma, odalardaki eşyaların yerini değiştirme gibi durumlarda montajı yapmamız gerekebiliyor. Gelin, çalışma masası montajı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları birlikte adım adım öğrenelim.

ÇALIŞMA MASASI MONTAJI İÇİN GEREKENLER

Çalışma masalarının montajını gerçekleştirmek için bazı temel malzemeleri yanınızda bulundurmanız gerekiyor. İlk olarak akülü vidalama ve çekiç kesinlikle yanınızda olması gereken malzemelerin başında geliyor. Diğer gerekli malzemeler ise şu şekilde:

  • Çalışma koltuğu
  • Keçe
  • Masa lambası
  • Uzatma kablosu
  • Ampul 

ÇALIŞMA MASASI MONTAJI NASIL YAPILIR? ÇALIŞMA MASASI KURULUMU

Çalışma masaları günümüzde pek çok farklı model ve çeşitlilikte piyasada yer almaktadır. Benzer özellikler gösterse de hem içerisinde yer alan parçaları hem de şekliyle farklı olan çalışma masalarında öncelikle aldığınız modelin kullanım kılavuzunu kontrol etmeyi unutmayın.

Kurulum kısmında ise ilk aşama olan zemin tablasını yerleştirin ve sonrasında yan ve arka tablaları yerleştirin. Eğer varsa rafları da yerleştirmeyi unutmamalısınız. Çalışma masanızın ayakları varsa dolabın ana modülünü yerleştirdikten sonra ayakları monte edebilirsiniz.

Kurulum aşamasında parçaları bir araya getirirken akülü vidalamadan destek alabilirsiniz. Öte yandan çivi kullanmanız gereken bir durum da çekiç kullanımından destek alabilirsiniz.

Çalışma masasını konumlandırdığınız alana keçe yerleştirerek zeminde meydana gelebilecek hasarı en aza indirebilirsiniz.

Çalışma masasının montajını tamamladıktan sonra masa lambası gibi yan ürünleri de yerleştirerek işleminizi kısa bir sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Kolay gelsin!

İLİŞKİLİ HABER

Türkiye'de en iyi kaplıcalar nerede? Türkiye'nin en iyi kaplıcaları hangileri?

İLİŞKİLİ HABER

Düğün öncesi en etkili cilt bakımı nasıl yapılır? Pürüzsüz gelin cilt bakımı

BİR YORUM YAPIN 0