Yatak odalarında yatak nerede olmalı? Yatak nasıl konumlandırılmalı?

Evin gözde alanlarından biri haline gelen yatak odalarının dekorasyonunda en önemli sorulardan biri de "Yatak nerede olmalı?" sorusudur. Doğru bir şekilde konumlandırılan yatak, odanın atmosferini bir anda değiştirebilir. Peki yatak odalarında yatak nerede olmalı? Yatak hangi yöne yerleştirilmeli? Yatak nasıl konumlandırılmalı? Merak edilen tüm soruları sizler için açıkladık...

Ev dekorasyonunda salondan mutfağa her odanın ayrı bir dinamiği ve ihtiyacı vardır. Özellikle dinlenme köşemiz olan yatak odalarında hem konforun hem de şıklığın ön plana çıktığı detaylara yer açmaya özen gösteriyoruz. Odanın boyutu, şekli ve ışık alma miktarı gibi faktörleri göz önünde bulundurarak dekorasyonda kusursuz bir görünüme sahip olmak mümkün. Öte yandan yatak odalarının temel unsuru olan yatakların seçiminde de oldukça dikkatli davranmak gerekiyor. Yatağın kalitesi ve tasarımı gibi yatağın konumu da odanızın havasını bir anda değiştirebilir. Gelin, yatak odası dekorasyonunda "Yatak nerede olmalı?" sorusunu birlikte cevaplayalım.

Battaniye alırken nelere dikkat edilmeli? Battaniye çeşitleri nelerdir?İLİŞKİLİ HABERBattaniye alırken nelere dikkat edilmeli? Battaniye çeşitleri nelerdir?

YATAK NEREDE OLMALI?

Sağlıklı bir uyku için yatağın odanın içerisindeki konumu oldukça önemlidir. Aynı zamanda odanın yapısı da yatağın konforlu görüntüsünde büyük bir etki oluşturmaktadır. İlk olarak yatağınızı yerleştireceğiniz alanda kiriş olmamasına özen göstermelisiniz. Çünkü kirişler yatak üzerinde ağırlık oluşturacağı için kasvetli bir havaya sebebiyet verebilir.

Yatak odası dekorasyonu

Yatak odası dekorasyonu

Yatağın odanın tam ortasında olması da doğru değildir. Çünkü odaya adımınızı atar atmaz büyük bir yatakla karşılaşmak odanın olduğundan daha küçük görünmesine neden olur.

Yatak odasında yatağın konumu

Yatak odasında yatağın konumu

Yatağı konumlandırırken en dikkat edilen şeylerden biri de kapıya olan konumudur. Yatak ve kapının aynı hizada olmaması dekorasyon açısından büyük önem arz etmektedir. Bunun için yatağı kapının karşı çaprazına yerleştirerek konforlu bir alana sahip olabilirsiniz.

yatak dekorasyonu

yatak dekorasyonu

Gardıroplar ve yüksek mobilyalar yatağın hemen önünde olmamalıdır. Bu alanını daraltabileceği gibi boğucu bir ortama sebep olabilir. Yatağın önündeki duvara hoş manzara resimleri ve tablolar asarak şıklığı elde edebilirsiniz.

Yatak odası dekorasyonu

Yatak odası dekorasyonu

Aynı zamanda ısınma yöntemlerinden hangisini kullanıyorsanız yatağınızı bu faktöre dikkat ederek yerleştirmeye özen göstermenizi tavsiye ederiz.

Yatak odasında eşyaların yerleştirilmesi

Yatak odasında eşyaların yerleştirilmesi

UNUTMAYIN GÜZEL BİR EV HUZURLU ADIMLARIN BAŞLANGICIDIR!

Türkiye'nin en iyi kayak merkezleri nerede? Türkiye'de kayak yapılacak en güzel yerler

İLİŞKİLİ HABER

Türkiye'nin en iyi kayak merkezleri nerede? Türkiye'de kayak yapılacak en güzel yerler

BİR YORUM YAPIN 0