Düşük karbonhidrat alarak ve sadece 2 gün diyet yaparak zayıflamak mümkün. Bunun için yapmanız gereken tek şey haftada 2 gün sekiz saat aç kalmak.

5:2 diyeti olarakta bilinen bu diyette haftanın beş günü günlük yemek rutininizi devam ettirirken hafta da 2 gün diyet yapacaksınız.

Amerikalı doktor, Michael Mosley tarafından bulunan diyete göre haftanın hangi günleri diyet yapacağınıza siz karar vereceksiniz. Buradaki tek şart diyet yapacağınız günlerin ardı ardına gelmemesi. Mesela diyet günlerinizde biri Salı ise diğeri perşembe günü olmalı.

Aralıklı oruç diyeti olarakta bilinen 5:2 diyetinde haftada 2 gün sekiz saat aç kalmanız gerekecek. Bu aç kalma sürelerinde vücutta bulunan şeker tamamen yakılacak. Bunun dışında mideniz bir nevi tatil yapacak.

Bu diyet programındaki amaç beş gün boyunca alınan kalorinin 2 gün aç kalarak yakılması ve vücutta bulunan şeker ve karbonhidratların denge de tutulmasıdır.

Diyet yapılan 2 günde de kalori alınabilir. Ancak buna bir kısıtlama getirilmiştir. 5:2 diyetine göre diyet yapılan 2 günde erkekler 600 kadınlar ise 500’ü geçmeyecek şekilde kalori almalıdırlar.

Bunların dışından bu diyette şunlara dikkat edilmeli:

-İşlenmiş yağlardan ziyade zeytin yağı gibi doğal yağlar tüketilmeli.

-Karbonhidrat ve şeker içeren gıdalardan olabildiğince uzak durun.

-Vücudunuza gerekli olan şekeri meyvelerden almaya çalışın.

-Her akşam mutlaka bir kase çorba için. Bu sindiriminizi düzenleyecektir.

-Sebze yemekleri tüketmemeye özen gösterin.

-Bol bol su için.

 

İLİŞKİLİ HABER

Fırça ve taraklar nasıl temizlenir?

BİR YORUM YAPIN 1

Super 4 yıl önce

Peygamberimiz pazartesi persembe orucuna onem verirdi, Amerikali acaba nerden edinmis bu bilgiyi? Yeni mi bulmuslar?

Toplam 2 beğeni