Spor salonlarına ayıracak vaktiniz yoksa ve uyguladığınız diyetlerden etkili bir sonuç alamıyorsanız, her gün yürüyüş yaparak zayıflayabilirsiniz. İşte yürüyüşün kilo vermeye etkileri...

Yaz aylarında pantolonların rafa kalkmasıyla, etekler ve şortlar gün yüzüne çıkıyor. Hal böyleyken bütün kış oturarak yağı depolayan bacakların daha ince bir görünüme kavuşması gerekiyor. Ancak sıkı diyet listeleri bacaklarınızı inceltmek için yeterli değil. Çünkü sadece kilo vermek ve yağ yakmak değil, kasları güçlendirerek hacmini arttıracak egzersizler de yapmak gerekiyor. Bacaklarınızı ve hatta tüm vücudunuzu sağlıklı bir şekilde inceltmek için yapabileceğiniz en kolay ve etkili egzersiz yürüyüştür.

NE KADAR SÜRE YÜRÜNMELİ?

Bacakların incelmesi için yürüyüşün belli sürelerde ve belli aralıklarda yapılması gerekiyor. Yürüyüşten istenen sonucun alınabilmesi için günde en az 20 dakika boyunca mola vermeden yürümelisiniz. Yürüyüş yaparken beslenme listenizi de protein ağırlıklı ve sağlıklı yağlarla yeniden düzenlerseniz kilo vermeniz kolaylaşacaktır. Ayrıca yürüyüş yapmak metabolizma hızını da arttıracağı için 1 haftada 5 kilo verebilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABER

Yasemin çayı kilo verdirir mi?

İLİŞKİLİ HABER

Urban Decay Backtalk Palet incelemesi

İLİŞKİLİ HABER

Kalbinizin düzgün çalışmadığını gösteren 8 işaret

İLİŞKİLİ HABER

Karbonhidrat diyeti nasıl yapılır?

İLİŞKİLİ HABER

İsot diyeti nedir? İsot diyeti nasıl uygulanır?

BİR YORUM YAPIN 0