Çiğ köfte diyeti nasıl yapılır?

07 Ağustos 2018, 07:24
Çiğ köfte diyeti nasıl yapılır?

Doğu mutfağının en sevilen lezzetlerinden olan çiğ köfte, içerisinde bulunan bulgur ve baharatlar sayesinden diyet yapanları tok tutarak zayıflamalarına yardımcı oluyor.

Özellikle yaz aylarında zayıflamak isteyenlerin tüketmesi gereken yiyeceklerden biri çiğ köftedir. İçinde bulunan acı baharatlar zayıflamaya yardımcı olurken bulgur, diyet yapanların uzun süre tok kalmalarını sağlıyor. Uzmanlar, diyet yapan kişiler için çiğ köftenin çok iyi bir ara öğün olduğunu ifade ediyorlar. Bununla birlikte diyet ürünlerini lezzetsiz bulan kişiler için çiğ köfte, lezzetli bir aperatif oluyor. 

İçerisinde bulunan isot gibi metabolizmayı hızlandıran baharatlar, yağların yakılmasına da yardımcı oluyor. Çiğ köftenin ana malzemelerinden olan bulgur ise çok önemli bir lif kaynağı olarak diyet yapanların tok kalmasını sağlıyor. 

LAVAŞLA DEĞİL MARULLA TÜKETİN 

Ancak uzmanlar diyet yapan ve çiğ köfte yemek isteyenleri bir konu da uyarıyor. Diyetisyenler çiğ köftenin lavaşa sarılarak değil de marulla tüketilmesi gerektiğini vurguluyorlar. 

Uygun fiyatıyla ve hemen hemen artık her yerde ulaşılabilir olan çiğ köfte, diyet yapanlar tarafından günde 3-4 adet tüketilebiliyor. Bir adet çiğ köfte yaklaşık olarak 60-65 kalori değeri içeriyor. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar