Kilo verdiren baharatlar

Yemeklere lezzet veren baharatların zayıflamaya da yardımcı olduğunu biliyor musunuz? İşte sizlere zayıflamanızı sağlayacak baharatların listesi....

Yapılan pek çok bilimsel çalışma bazı baharatların yağ yakımına ve zayıflamaya yardımcı olduğunu ortaya çıkardı. Bizde sizler için kilo vermenizi sağlayacak baharatları araştırdık. 

TOZ KIRMIZI BİBER 

Baharat içinde zayıflamaya en çok yardımcı olan baharat toz kırmızı biberdir. Özellikle ara öğünlerde yoğurtla tüketilen kırmızı biber zayıflamaya yardımcı olur. Metabolizmayı hızlandırığı kanıtlanan kırmızı toz biber, aynı zamanda iştahı da kapatıyor. 

TARÇIN 

Kan şekerini düzenlemesiyle bilinen tarçın aynı zamanda kandaki kötü kolesterolü de düşürüyor. Ani tatlı krizleri yaşamanıza engel olan tarçın, metabolizmayı da hızlandırıyor. 

ZENCEFİL 

Taze zencefil, karın tokluğu yaparak fazla yemek yemenize engel oluyor. Bununla birlikte insan sağlığına da pek çok faydası bulunuyor. 

KARABİBER 

Sindirimi kolaylaştıran karabiber, aynı zamanda içinde bulunan piperine maddesi sayesinde yağ yakımını hızlandırıyor. Yapılan araştırmalar karabiberin metabozlizmayı neredeyse 20 dakika hızlandırdığını ortaya çıkarmıştır.

HARDAL 

Her ne kadar ülkemizde çok fazla tüketilen bir baharat olmasa da hardal da hızlı kilo vermeyi sağlıyor. Tüketilen bir çay kaşığı hardal metabolizmada yüzde 25'lik bir artışın yaşanmasına neden oluyor. 

ZERDEÇAL 

Karaciğeri koruyan zerdeçal, yağ hücrelerini parçalayarak vücutta birikmesini önler. 

Doğal görünümlü tv üniteleri

İLİŞKİLİ HABER

Doğal görünümlü tv üniteleri
Duş alırken yapılan hatalar nelerdir?

İLİŞKİLİ HABER

Duş alırken yapılan hatalar nelerdir?
Kilo vermenin önündeki engeller

İLİŞKİLİ HABER

Kilo vermenin önündeki engeller

BİR YORUM YAPIN 2

Gül 5 yıl önce

Nasıl kilo alinir

Sedef 3 yıl önce

Kilo almakta sorun yaşıyorsanız, tiroit testi yaptırmanız ilk etapta en doğrusu olur