Su içerek nasıl kilo verilir? 1 haftada 7 kilo zayıflatan su diyeti! Aç karna su içerseniz...

11 Mart 2021, 16:43
Su içerek nasıl kilo verilir? 1 haftada 7 kilo zayıflatan su diyeti! Aç karna su içerseniz...

Sadece 7 günde uygulayabileceğiniz su diyeti ile kısa zamanda sağlıklı yollarla zayıflayabileceğinizi biliyor muydunuz? Hem sağlık açısından faydalı hem de zayıflamayı kolaylaştıran su diyeti ile formunuzu koruyabilirsiniz. Kiloya göre su içme oranı ile sağlıklı zayıflayabilirsiniz. Su içerek nasıl kilo verilir, 1 haftada 7 kilo zayıflatan su diyeti nasıl yapılır? Zayıflamak için günlük su miktarı:

Sağlıklı bir beden ve yaşam için vücudun susuz kalmaması gerektiğini vurgulayan uzmanlar, kişiye özel olmakla beraber günlük en az 2,5-3 litre su tüketilmesi gerektiğine dikkat çekiyor. Susuz kalan kimselerin özellikle de ilerleyen yaşlarda çok ciddi sağlık problemleri ile karşı karşıya kalmaması için hayatın her döneminde bol bol su içmesi gerekir. Susuzluğun beraberinde getireceği en belirgin sağlık sorunu böbreklerden kaynaklanan problemlerdendir. Sağlık açısından vücuda olduğu kadar diyete de yardımcı olacak olan su tüketimi kilo vermeyi epey ölçüde kolaylaştıracaktır. Vücudu temizlemeye yarayarak zararlı toksinleri vücut dışına atmayı sağlayan su, gündelik yaşantımız içerisinde eksik etmemiz gereken en önemli besin kaynaklarındandır. Hem sağlığını korumak hemde zararsız bir şekilde kilo vermek isteyen kimselerin deneyebileceği popüler diyetler arasından en sağlıklısı su diyetidir denilebilir. Kilo verme problemi ile karşı karşıya kalan kimselerin deneyimleyip tecrübe ettikleri diyet listeleri arasında su diyeti ile 1 haftada 7 kilo verebilirsiniz. Diyet arayışı içerisinde olan kadınların son zamanlarda rağbet ettiği su diyetinin düzenli yapıldığında 1 haftada 7 kilo verdirdiği öne sürülüyor. Peki, su diyeti nasıl yapılır, su içerek nasıl zayıflanır? Su içmenin vücuda faydaları!  İşte kilo verdiren 1 haftalık su diyeti listesi...

TIKLA OKU: PEYGAMBERİMİZİN SU İÇME ADABI NASILDIR?

TIKLA OKU: ÇOK SU İÇMEK ZARARLI MI? GECE SU İÇMEK...

SU İÇMEK NEDEN KOLAY KİLO VERDİRİR? SU İÇEREK ZAYIFLAMA YÖNTEMİ

Su diyeti nedir?

İnsan vücudunun %75'inin sudan oluştuğunu düşündüğümüzde gündelik yaşantı içerisinde su tüketmenin hayati bir önem taşıdığını anlayabiliriz. Metabolizmanın hızlı bir şekilde çalışmasına ve kan basıncının dengelenmesi konusunda oldukça başarılı etkisi olan su tüketimi teknik anlamda da zayıflatmayı kolaylaştırır.

Günlük 2,5 litre su tüketmeyen bireyde sıvı eksikliğinden kaynaklanan birçok rahatsızlık meydana gelir. Sindirimde ve boşaltımında büyük rol oynayan su doğru ve düzenli tüketimi halinde zayıflamaya oldukça yardımcı olacaktır.

Düzenli su içmenin kilo vermedeki faydaları:

1- Vücuttaki zararlı toksinleri dışarı atarak rahatlık hissetmenizi sağlar.

2- Vücuttaki fazlalık yağların eritilmesini kolaylaştırır ve zayıflama konusunda yardımcı unsur olarak vazifesi vardır.

3- Tüketilen gıdaların parçalanmasını kolaylaştırarak sindirime yardımcı olur.

4- Günü dinç bir şekilde geçirmenizi sağlar.

5- Eklemlerin kurumasının önüne geçerek rahat hareket etmeyi sağlar. Böylelikle spor egzersizleri daha kolay yapılabilir.

NOT: Gut hastalığı ve diyabet rahatsızlığı olan kimselerin diyeti uygulamadan önce doktoruna sorması gerekir.

SU NE ZAMAN İÇİLMELİ? SUYU YEMEKTEN ÖNCE Mİ SONRA MI İÇİLMELİ? 

Su içerek zayıflama yöntemi! Su içerek nasıl zayıflanır?

Gün içerisinde fazla susayan biriyseniz ya da su içmeyi çok seviyorsanız, sofradayken yemekten çok bardak elinizde kalabilir. Sağlık açısından her gün muhakkak 1,5-2 litre sıvı tüketmemiz gerektiğini konusunda uyarılarda bulunan uzmanlar, suyu ne zaman ve nasıl tüketmemiz gerektiği hakkında çeşitli görüşlerde bulunmuştur. Kimileri su yemekten önce içildiği zaman iştah kapattığını söylerken, kimi yemek sonrasında sindirime iyi geldiği için sonraya bırakılmasını tavsiye ediyor. Suyu doğru zamanda içmek sağlık ve diyet açısından önemli olduğu için su tüketimine dair bilgilerin iyi bilinmesi gerekiyor.

Peki suyu önce mi sonra mı içmeliyiz? Günlük ne kadar su tüketmeliyiz? Su içmenin dinde bir adabı var mı? Suyu sıcak bir şekilde içmek zayıflatır mı? İşte kilo vermek için su tüketimi ile ilgili bilinmesi gerekenler...

Kilo verme düşüncesinde olan kişilerin yanlış zamanda içtikleri sıvı olumsuz sonuçları beraberinde getirecektir. Toplum içerisinde çoğu kişinin düz mantıkla baktığı 'yemek öncesi su içersem iştah keser' düşüncesi, diyetin kendi kendine bozulmasını sağlayabilir. Yemek öncesinde su içmek, direkt olarak karnı şişirip iştahı kesse de bu kilo vermede sağlıklı bir yöntem değildir.

yemek arası su içmek zararlı mı?

Bu hareket, vücudun ihtiyaç duyduğu besin değerlerinin yitirilmesine sebep olur. Yemekte su içmeye dair mevcut olan kesin bir hadis bulunmasa da İbn Büsr'ün babasından naklettiği rivayetlere göre su içme durumundan şöyle bahsediliyor:

Peygamberimiz (SAV)'in evimize teşri edip bereket için dua etmesini rica ettim, kabul edip geldi. Annem kalkıp ceşiş (bir yemek türü) yaptı. Yemek piştikten sonra, Hz. Peygamber (SAV), bazı arkadaşlarıyla beraber yediler. Daha sonra ikram edilen suyu içtiler.

Hz. Peygamber (SAV) suyu içtikten sonra geri kalanını sağ tarafındakine uzattı. Diğer bir bardak / sürahi su gelince, “İçme sırası kimde kaldıysa ondan başlayıp devam edin.” buyurdu. Peygamberimiz (SAV) yemek yiyip, su içtikten sonra bizim için şöyle dua etti: “Allah’ım! Onları affet, onlara merhamet et, onların rızkına bereket ver.” (bk. Kenzu’l-ummal, h. No: 37277). Buradan Peygamber Efendimiz (SAV)'in, yemekten sonra su içtiğini görebiliyoruz. Fakat, yemekten ne kadar sonra içtiğini bilemiyoruz.

TIKLA OKU: METABOLİZMA HIZLANDIRAN SULU KARIŞIMLAR

SABAH AÇ KARNINA SU İÇMENİN FAYDALARI NELER? AÇ İKEN SU İÇERSENİZ...

- Sabah uyandıktan sonra bir bardak su içmek, güne enerjik başlamanızı sağlayacaktır.

- Uyku esnasında kaybedilen sıvı miktarı, güne başlandığı vakit susuzluk ve açlığı beraberinde getirecektir. Dolayısıyla sabah içilecek olan 1 bardak su, açlık hissini yok edecektir.

- Yapılan araştırmalardan elde edilen bilgilere göre aç karna su içmek metabolizmayı %24 hızlandırır.

- Aç karna su içmek mideyi temizler ve vücudu enerjik kılar.

KİLO VERDİREN SU DİYETİ LİSTESİ! SU İÇEREK NASIL SAĞLIKLI ZAYIFLANIR?

Kilo verdiren su diyeti listesi

1. GÜN

Kahvaltı: Taze sıkılmış 2 bardak elma suyu
Ara öğün: Bir bardak papaya suyu
Öğle: Bir kase karpuz
Ara öğün: Bir adet taze sıkılmış portakal suyu ya da bir bardak limonlu su
Akşam yemeği: Bir bardak su
Son ara öğün: Bir adet elma ve 2 bardak su

2. GÜN

Kahvaltı: Bir adet haşlanmış yumurta ve 2 bardak su
Ara öğün: Bir su bardağı çiğ lahana salatası ve 2 bardak su
Öğle: Çoban salatası ve bir bardak su
Ara öğün: 2 adet domates ve bir bardak su
Akşam yemeği: Bir bardak taze sıkılmış domates suyu
Son ara öğün: Bir su bardağı pişmiş kabak ve 2 bardak su

3. GÜN

Kahvaltı: Bir adet elma ve 2 bardak su
Ara öğün: 1 su bardağı papaya meyvesi ve bir bardak su
Öğle: Çoban salata ve bir bardak su
Akşam yemeği: Bir bardak taze sıkılmış domates suyu
Son ara öğün: Bir su bardağı pişmiş kabak ve 2 bardak su

Su içerek nasıl kilo verilir?

4. GÜN

Kahvaltı: Bir bardak yağsız süt ve 2 bardak su
Ara öğün: Bir adet muz ve 2 bardak su
Öğle: Bir bardak süt ve 2 su bardağı su
Ara öğün: Bir adet muz ver 2 su bardağı su
Akşam yemeği: Bir adet muz
Son ara öğün: Bir su bardağı su ve bir adet muz

5. GÜN

Kahvaltı: 1/2 kase haşlanmış esmer pirinç ve 2 su bardağı su
Ara öğün: 2 adet domates ve 2 su bardağı su
Öğle yemeği: Bir kase domates soslu haşlanmış esmer pirinç ve 2 su bardağı su
Ara öğün: 2 adet domates
Akşam yemeği: Bir kase haşlanmış esmer pirinç

6. GÜN

Kahvaltı: 1/2 kase haşlanmış esmer pirinç ve 2 su bardağı su
Ara öğün: 2 adet domates 2 su bardağı su
Öğle yemeği: Bir kase haşlanmış esmer pirinç, salata, 2 bardak su
Akşam yemeği: Bir bardak limonlu su
Son ara öğün: Bir kase salata ve bir bardak su

7. GÜN

Kahvaltı: 1/2 kase haşlanmış esmer pirinç ve 2 su bardağı su
Ara öğün: 2 adet domates 2 su bardağı su
Öğle yemeği: Bir kase haşlanmış esmer pirinç, salata, 2 bardak su
Ara öğün: 2 adet salatalık
Akşam yemeği: Bir bardak limonlu su
Son ara öğün: Bir kase salata ve bir bardak su

NOT: Doktor onayı almadan denemeyiniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
59 Yorum Var
 • Havinn 2 ay önce Şikayet Et
  Arkadaşlar bakın evet bu diyet kısa sürede hızlı kilo vermenizi sağlıyor. Ama kaslardan veriyorsunuz.. Bünyesi zayıf olanlar denemesin. İnsanları da korkutmayın burada. Yorumlarda abartıldığı kadar zararlı değil fakat kaslarınızın sıvi salınımı gerçekleşiyor ve kendini bırakıyor kaslar. Yemek yemeye başladığınız zaman her şey geri düzelecek. Su diyeti vücuttaki toksinleri arındırmak için ideal bir yöntem. Denenebilir fakat en fazla 3 hafta sürdürülüp ardından ara verilmeli en az bir hafta gibi bir süre.. gözünüzde büyütmeyin. Yapmak istiyorsanız yapın. Başarabilirsin. Güveniyorum sanaa
  Cevapla
 • Sinem 3 ay önce Şikayet Et
  Sadece 3 gün açlık ve halsizlik başarısı çekiliyor daha sonra vucuduğumuz buna alışıyor aç kalıyorsunuz eğer aç lık hisiniz gelirse meyve yiye bilirsiniz ayrıca hafifletyip enerjiniz çoğalıyor sabah erken kalmamız yardım ediyor cildinize de iyi geliyor siyah noktaları yok etmeye yardımcı oluyor
  Cevapla
 • Neslihan 7 ay önce Şikayet Et
  Bazıları sakın denemeyin saçma bir diyet demiş ama oysaki sağlıklı bir diyet sadece su içerek vücut toksinlerden arınıp temizleniyor 2 hafta uygulandığı takdirde dede küçülme oluyor ve kilo vermeye devam edicek sin mide küçüldüğü için eskisi gibi çok yemek yerine az yemek yemeğe başlayacaksın
  Cevapla
 • hulya 7 ay önce Şikayet Et
  14 gun su orucu yaptım. Yapamam diye birşey yok. Tamamen fabrika ayarlarınıza geri donuyorsunuz. İlk 3 gün yorgunluk, baş ağrısı ve bolca uyku... 3 gunden sonra inanılmaz bir enerji patlaması.. 14 gün sonra bıraktım ve çorbayla normal bir düzene geri dondum. Geri kilo almadım. Kilomu sabitledim. 73 kilodan 64 kiloya düştüm sadece su içerek. Arada şeker yerine bal eklediğim 1-2 filtre kahve. O kadar. Sonra devamlı su istedi bünyem.. Sabahtan geceye kadar bir çok işle uğraştım.. kilometrelerce yol aldım bisikletle.. Enerjim bitmedi tükenmedi. Yağlarımdan kurtuldum. Göbeğim dümdüz oldu. hafifledim. Ve ağrılarım çok azaldı.. Kemikler, romatizma , reflü gibi ... Su orucunu araştırın.
  Cevapla
 • Tutku 1 ay önce Şikayet Et
  Bende 5 gün oldu aynısı yapıyorum sadece göbegim erisin istiyorum ben sadece
 • Hülya 3 ay önce Şikayet Et
  Benimde acilen kilo vermem lazım ama veremiyorum ekmeği hamur işi ve porsiyonu azalttım bir ayda sadece üç kg verdim üzüldüm metabolizmam hiç çalışmıyor şaşırdım kaldım
 • fıdan 8 ay önce Şikayet Et
  mesela ben 57kılyum 1,60 sumu ıcıcem?
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun