Beslenme listenizde yer verdiğiniz takdirde zayıflamanıza yardımcı olacak 4 yeşil sebzeyi sizler için açıkladık. Peki hangi sebzeler kilo verdirir?

Hem sağlıklı beslenmek hem de kilo almak istemiyorsanız, tükettiğiniz besinlerde yeşilliklere ekstra özen göstermelisiniz. Zayıflama konusunda oldukça etkili olan yeşil sebzeleri tüketerek fit bir görünüme kavuşabilirsiniz.

ZAYIFLATAN 4 YEŞİL SEBZE

ROKA:

Özellikle de salataların içinde tüketilen roka sebzesi, hem lezzetli hemde sağlıklıdır. Kalori değeri oldukça düşük olan bu yeşilliğe hayatınızda daha fazla yer verip, zayıflamayı kolaylaştırabilirsiniz. Ancak, bilmelisiniz ki roka pişirildiği zaman vitamin ve mineral değerini kaybeder bu yüzden yemekte tüketmek yerine salatada tüketmeye özen göstermelisiniz.

MAYDANOZ:

Sabah kahvaltılarında tüketeceğiniz yarım demet maydanozun üzerine limon sıkıp tüketirseniz kilo vermeniz kolaylaşacaktır. Ayrıca maydanozun tok tutucu özelliği de vardır.

DEREOTU:

Sabah, öğle ve akşam yemeklerinden 15 dakika önce 1 yemek kaşığı tüketeceğiniz dereotu iştah kesmeye yardımcı olacaktır. Çiğ olarak tüketmekte fayda var.

TERE:

Sindirim sistemini kolaylaştıran tere sebzesi, bağırsakların sağlıklı bir şekilde görevini getirmesine yardımcı olur. Bağırsakların yavaş çalışması kilo vermeyi zorlaştıracağından dolayı tere sebzesi idealdir.

NANE:

Sindirim enzimlerine uyarı göndererek yağ yakıcı özelliğini arttırır. Yemeklerle beraber ya da kahvaltıda tüketebilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABER

Şık ve kullanışlı eşofman takımları

İLİŞKİLİ HABER

Zayıflamak için bitkisel karışım nasıl yapılır? Metabolizma hızlandıran sulu karışımlar

İLİŞKİLİ HABER

Çocuklar Allah hakkında neleri merak eder?

BİR YORUM YAPIN 0