Şeker yerine geçen doğal besinler

15 Şubat 2019, 08:00
Şeker yerine geçen doğal besinler

Bilimsel açıklamalara göre beynin şekeri unutması 21 günde gerçekleşiyor. Sizde şekeri bırakmak istiyor ve 21 günün sonunda şeker yerine tüketebileceğiniz besinleri arıyorsanız bu haber tam size göre! Şekerin eksikliğini artamayan ve faydalı olan 4 sağlıklı besin...

Diyet yapan kişilerin uzak durması gereken besinlerden olan şekeri, beslenme listelerinden uzak tutmak gerekir. Özellikle tatlılarda olmak üzere yemeklerde de kullanılan şeker yerine doğal tatlandırıcılı sağlıklı alternatifleri sizler için sıraladık.

ŞEKER YERİNE GEÇEN SAĞLIKLI BESİNLER

1- BAL

bal

İşlenmiş şekerleri tercih etmek yerine doğal bir tatlandırıcı özelliğine sahip olarak her derde deva olan bal vitamin ve mineral bakımından oldukça zengindir. Yemek tariflerinde belirtilen şekerin 4’te 3’ü kadar bal kullanabilirsiniz.

2- MUZ

muz

İçerisindeki doğal şekerler sayesinde tatlılarınıza hem lezzetli bir tat hem de yumuşaklık hissi katacak olan muzları tercih edebilirsiniz. Olgun muzlar diğerlerine göre daha çok şekerlidir. Eğer muzunuz olgunlaşmamışsa fırında rengi kahverengi olana kadar ısıtıp tatlılara ilave ederseniz şeker görevini görecektir.

3- TUZ

tuz

İçinizden 'şeker yerine tuz mu?' diye geçiriyorsanız, tatlı tariflerindeki bir tutam tuz miktarına dikkat etmemişsiniz demektir. Nedeni ise tuzun yiyeceklerdeki doğal şekerini ortaya çıkarmasıdır.

4- VANİLYA

vanilya

Kek ve kurabiyelere lezzet katmak için olmazsa olmaz malzemelerden biri olan şekere alternatif olarak vanilya kullanabilirsiniz. Doğal şeker zengini olan vanilyayı toz halinde tüketebilirsiniz. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • H.B V. 2 yıl önce Şikayet Et
    Dünyanın en sağlıksız besini işlenmiş Pancar Şekeridir, Vücut için adeta zehirdir, Sinir uçlarına kadar hasar verir..Vücudun ihtiyacı olan Doğal Şeker ihtiyacınızı Meyvelerden karşılayın.
    Cevapla