Haşlanmış mısır kilo aldırır mı, kaç kalori? Mısır püskülü çayı ile hızlı zayıflama

Başta süt mısır dahil olmak üzere haşlanmış, közde, bardakta ya da patlatılmış olarak tüketilen mısırlar en sevilen atıştırmalık lezzetlerden biridir. Diyet yapan kimselerin kilo almamaları için mısır tüketirken dikkat etmeleri gereken noktaları derledik. Mısır kilo aldırır mı? Mısır püskülü ile nasıl kilo verilir?Kilo verdiren mısır püskülü çayı tarifi nedir? Mısır püskülünün faydaları ve zararları...

Çoğunlukla sahil kenarları gibi açık alanlarda ya da işlek caddelerde rastlayabileceğiniz mısır arabaları, herkesin görünce sevindiği ve lezzetine karşı kolaylıkla hayır diyemediği besinlerden biridir. Haşlanmış, közlenmiş, patlamış ya da soslu bardak halinde tüketilebilen bu lezzetin besleyici değeri ne kadar yüksek olsa da kilosuna dikkat eden kişilerin yemeleri mi yememeleri mi gerektiği konusunda tartışmalar ortaya çıkabiliyor. Halk arasında en sevilen lezzetlerden biri olan mısırın doğru ve sağlıklı bir şekilde pişirilmesi kilo alma ya da verme durumunu net belirliyor. Bol miktarda tuzla tüketilen mısırın, sade ve haşlama tekniği ile tüketilene göre kilo aldırıyor. Diyette mısır tüketiminin nasıl olması gerektiği konusunda fikir sahibi olmayan kimselerin bilmesi gereken bilgileri sizler için derledik. Diyette mısır tüketilir mi? Mısır yemek kilo aldırır mı? Mısır püskülü ile nasıl zayıflanır, mısırın faydaları neler? İşte yanıtlar:

Kinoa zayıflatır mı? Kinoa kaç kalori? Kinoa diyeti nasıl yapılırİLİŞKİLİ HABERKinoa zayıflatır mı? Kinoa kaç kalori? Kinoa diyeti nasıl yapılır

EN SAĞLIKLI MISIR PİŞİRME ŞEKLİ HANGİSİ? KÖZDE Mİ HAŞLANMIŞ MISIR MI KİLO ALDIRIR?

sağlıklı mısır pişirme yöntemi

sağlıklı mısır pişirme yöntemi

Közde pişirilmiş haline göre kalori değeri bakımından daha düşük olan ve besleyiciliği yüksek olan haşlanmış mısır, en sağlıklı mısır pişirme yöntemidir. Mısır pişirirken haşlama yöntemi tercih edilmeyecekse pişirilmesi tavsiye edilen teknik patlatılmış olanlardır. Bu esnada tuz ve yağ kullanmamaya dikkat edilmesi önemlidir. Ne kadar sağlıklı olduğu bilinirse bilinsin diyet yapan kimselerin közlenmiş mısırdan uzak durmaları gerekir.

Yine aynı şekilde tuzu fazla olup yağ içinde pişirilen mısır da kilo alımına sebep olacaktır. Hedefinizi zayıflamak değil de kilo almak ise o zaman közlenmiş mısır tüketmeniz daha doğru olacaktır. Nedeni ise mısırın ateşle temas halinde olmasıyla nişastanın dışarı çıkmasıdır.

HAŞLANMIŞ MISIR KİLO ALDIRIR MI? 1 KOÇAN HAŞLANMIŞ MISIR KAÇ KALORİ?

Etrafa yaydığı mis gibi kokusuyla baş döndüren lezzetlerden olan haşlanmış mısır, atıştırmalık olarak en çok tüketilen yiyeceklerden biridir. Besin değeri bakımından zengin olan orta büyüklükteki bir haşlanmış mısır kalori bakımından 1 dilim ekmek ile eş değerdir. Lifli bir tahıl ürünü olan haşlanmış mısırın içerisinde 20.98 gr karbonhidrat, 3.41 gr protein, 1.5 gr yağ, 2.4 gr lif, 2 mg sodyum, 123 mg potasyum, 6 mg kalsiyum, 65 iu A vitamini, 0.59 oranında demir vardır.

Haşlanmış mısır kilo aldırır mı? Mısır kaç kalori?

Haşlanmış mısır kilo aldırır mı? Mısır kaç kalori?

HAŞLANMIŞ MISIR KAÇ KALORİ?

Haşlanmış mısır kaç kalori

Haşlanmış mısır kaç kalori

 

 KİLO VERDİREN MISIR PÜSKÜLÜ ÇAYI NASIL YAPILIR? MISIR PÜSKÜLÜ İLE ZAYIFLAMA YÖNTEMİ

Sağlıklı yöntemlerle pişirildiğinde ve ölçüsü kaçırılmadığı müddet diyette mısır tüketmenin kilo aldırıcı bir etkisinin olmadığı gibi zayıflamaya yardımcı olduğu da bilinmektedir. Bol lifli yapısı nedeniyle aç hissettirmeyen mısır, diyet listelerinde ara öğün yerine geçebilir. Ara öğünde yiyeceğiniz 1 tane mısır en az 2 saat boyunca iştahınızı kapalı tutacaktır.

Akşam menüsünde yer alan salatalarda ya da yemeklerde mısır kullanımına yer vererek sağlıklı beslenme gerçekleştirebilirsiniz.

MISIR PÜSKÜLÜ ÇAYININ FAYDALARI NELER?

mısır püskülü çayının faydaları

mısır püskülü çayının faydaları

  1. İdrar söktürmeye yarayan bir etkiye sahip olduğundan dolayı sık sık tuvalete çıkartır.
  2. Prostat iltihaplanmasına karşı önerilen bitkisel içeceklerden biridir.
  3. Diyabet tedavisinde kullanılır ve tansiyon düşürücü etkiye sahiptir.
  4. Böbrek taşını düşürmeye yardımcı olur. 
  5. Vücuttaki zararlı toksinleri atar ve fazlalık suyu atar.

KİLO VERDİREN MISIR PÜSKÜLÜ ÇAYI NASIL YAPILIR? MISIR PÜSKÜLÜ ÇAYI TARİFİ...

Mısır püskülü çayı nasıl yapılır

Mısır püskülü çayı nasıl yapılır

MALZEMELER:

  • 1 yemek kaşığı kadar doğranmış mısır püskülü
  • 1 büyük bardak içme suyu
  • İsteğe göre yarım kaşık doğal bal

YAPILIŞI:

- Kilo verdiren mısır püskülü çayı için yapmanız gereken ilk şey, mısır püsküllerini güzelce yıkamak olacaktır.

- Daha sonra minik minik kesip önceden kaynattığınız 1 bardak suya ilave edin.

- 15 dakika dinlendirdikten sonra demlenmiş mısır püskülü çayını süzerek afiyetle tüketin. (Tatlandırmak için bal ilave edebilirsiniz.) Yemek yemeden 1 saat önce içmesi önerilir.

ZAYIFLAMAK İÇİN MISIR PÜSKÜLÜ ÇAYININ YARARLARI NELER? MISIR PÜSKÜLÜ ÇAYINI KİMLER İÇEMEZ?

Yukarıda bahsedildiği gibi kan şekerini dengelemede etkili olan mısır püskülü çayı, aynı zamanda iştah kapatıcı özelliğe sahip olduğu için diyette tüketilebilir. Fazla suyun dışarı çıkması ile daha sağlıklı ve zinde hissedebilirsiniz.

Aşırı içilmesi halinde bazı yan etkiler görülebilir. Mısır püskülü çayının zararları ise:

Mısır püskülünün içerisindeki kanın pıhtılaşmasını sağlayan madde ilaç kullanan kimseler de önerilmez. Diyabeti olanlar da doktor kontrolü dahilinde tüketebilir. Hamilelerin mısır püskülü çayını içmesi uygun görülmez. 

Binbir derde deva! Kahvaltılık zahter karışımının içinde ne var? Faydaları neler?

İLİŞKİLİ HABER

Binbir derde deva! Kahvaltılık zahter karışımının içinde ne var? Faydaları neler?
Lezzeti tam bir tutkuya dönüşüyor! Peynir dolgulu kapya biber mezesi tarifi!

İLİŞKİLİ HABER

Lezzeti tam bir tutkuya dönüşüyor! Peynir dolgulu kapya biber mezesi tarifi!

BİR YORUM YAPIN 0