Bamya tohumu nedir, zayıflamak için bamya tohumu nasıl kullanılır?

Zayıflamak için uygulanan popüler yöntemlerden olan bamya tohumu ile sizde kilo verebilirsiniz. Sağlıklı ve doğal yollarla kilo vermenin sırrı bamya tohumunda! Peki bamya tohumu zayıflatır mı? Bamya tohumu nasıl kullanılır?

Sağlık açısından faydalı olduğu bilinen bamya, zengin mineral ve vitamin desteğiyle beslenme programımız içerisinde yer alması gereken mucize besin kaynaklarındandır. Vücuda olan olumlu etkileri nedeniyle uzmanlar tarafından tüketilmesi önerilen bamya en az sağlıkta olduğu kadar diyette kilo vermeyi de kolaylaştırıyor. Uygun şekilde temizliği yapılarak ayıklanan taze bamyaları limonlu su içinde beklettiğinizde yemeğin daha hoş bir görünümde ortaya çıktığını göreceksiniz. Sağlık açısından mucizevi nitelikte olup zayıflama konusunda sadece kilo vermeye yardımcı olduğu bilinmektedir. Yani diyet programınızı destekleyeceğiniz taze bamya ile hem sağlığınızı koruyup hem de zayıflama sürecini hızlandırabilirsiniz. Hafif tüylü bir yapıya sahip olan bamyayı çok sevemiyor ama faydasından da bir şekilde yararlanmak istiyorsanız, bir diğer alternatif bamya tohumudur. İsminden de anlaşılacağı gibi normal bir bamyanın içerisi açıldığında ortaya çıkan küçük çekirdekler bamya tohumu olarak adlandırılır. Bamya tohumunun faydaları ve zayıflamak için bamya tohumu kullanımı:

BAMYA TOHUMUNUN FAYDALARI! BAMYA TOHUMU ZAYIFLATIR MI?

Zayıflamak isteyenlerin tüketebileceği bamya tohumu, lifli bir yapıya sahip olması nedeniyle diyette tercih edilebilecek bir besindir. Yaklaşık 100 gram kadar bamya tohumunun 30-40 kcal değerine sahip olduğu bilinmektedir. Uzun süre tokluk hissettiren bamya tohumu yüksek potasyum özelliği ile idrar söktürücü etkisinden dolayı ödem ve şişkinliğin yok olmasına katkı sağlar.

BAMYA TOHUMUNUN SAĞLIK AÇISINDAN FAYDALARI:

Lif değeri yüksek olan bamya tohumunun içindeki prosiyanidin, epikateşin ve kuersetin gibi antioksidan maddeler diyabetin oluşmasının önüne geçer.

Mide ve bağırsağın düzenli çalışmasına katkı sağlar.

İçerisindeki faydalı maddeler vücutta kolesterolü dengelemede etkilidir.

KİLO VERMEK İÇİN BAMYA TOHUMU NASIL TÜKETİLİR?

Bamya tohumu kahvesi: Bamya tohumunu öğütüp kavurduktan sonra Türk kahvesi içer gibi pişirip tüketebilirsiniz.

Suda bekletme yöntemi: Bamya tohumlarını sabaha kadar suda bekletip sonra suyunu kaynatıp tüketebilirsiniz.

Macun şeklinde: Bamya tohumlarını tozlaştırıp zeytinyağı ve bal ile karıştırıp macun haline getirerek gün içerisinde 1 çay kaşığı miktarında tüketebilirsiniz.

NOT: DOKTOR ONAYI ALMADAN UYGULAMAYINIZ!

Papatyanın faydaları nelerdir? Düzenli bir bardak fincan papatya çayı içerseniz...

İLİŞKİLİ HABER

Papatyanın faydaları nelerdir? Düzenli bir bardak fincan papatya çayı içerseniz...
Hızlı zayıflatan ve yağ yaktıran rezene tarifi! Rezene çayı ile nasıl kilo verilir?

İLİŞKİLİ HABER

Hızlı zayıflatan ve yağ yaktıran rezene tarifi! Rezene çayı ile nasıl kilo verilir?

BİR YORUM YAPIN 1

Hatice avcı 9 ay önce

İslatmadan içi lirmi