1 haftada 7 kilo verdiren kekik suyu ile kolayca zayıflayabiliyor iken bu güzel baharatın bir de çayını içerek diyette kilo verme sürecini hızlandırabilirsiniz. Peki kekik çayı neye iyi gelir, kekik çayı ile nasıl zayıflanır? Kekik çayının inanılmaz faydaları...

Gündelik yaşantımız içerisinde mutfakta en sık kullandığımız baharatlardan biri olan kekik, hem sağlıklı hem de oldukça lezzet vericidir. Peki bu denli lezzetli olan bir baharatın çayını hiç içtiniz mi? Sağlık açısından oldukça faydalı olduğu bilinen kekik çayı, gün içerisinde 2 fincan kadar tüketilebilir. Sindirim sisteminin hızlı bir şekilde çalışmasına yarayan kekik çayı, kabızlık önleyici etkisi sağladığından dolayı zayıflatıcı özelliği öne çıkabilmektedir. Ödem ve şişkinliğe birebir çözüm niteliğinde olan kekik çayı ile vücudunuzdan zararlı toksinleri vücudunuzdan arındırabilirsiniz. Ayrıca Antioksidan özelliği sayesinde vücuttaki yağların eritilmesinde işinizi kolaylaştıracak olan kekik çayı ile fazlalık yağlarınızla vedalaşmaya başlayın! Peki zayıflamak için kekik çayı nasıl tüketilmeli? Kekik çayı ile kilo verme sırrı...

İLİŞKİLİ HABER1 ayda 7 kilo verdiren kekik suyu ile zayıflama! Garanti kekik suyu ile kalıcı kilo verme

KEKİK ÇAYI ZAYIFLATIR MI? KEKİK ÇAYI İLE KİLO VERME YÖNTEMİ

Yemeklere katıldığında enfes bir tat oluşturan kekik kış aylarında en güzel çay olarak tüketilir. Toplum içerisinde yaygın olarak görülen kış hastalıkları arasında grip, nezle ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklar kendini gösterir. Hem kurutulmuş olarak hem de tazesinden yapılan kekik çayı evde çok basit bir şekilde hazırlanabilir. 

KEKİK ÇAYI TARİFİ:

Bir bardak suyu cezvede güzelce kaynattıktan sonra içerisine 1 çay kaşığı miktarında kekik koyun. 10 dakika boyunca demledikten sonra süzüp 1 yemek kaşığı organik bal ile 2 yemek kaşığı limon suyu dökün.

KEKİK ÇAYININ FAYDALARI VE ZARARLARI:

- Ay başı hali yaklaşan kadınlarda adet söktürücü özelliği gösterir.
- Reflü ve gastrit gibi sağlık problemlerini iyileştirmede etkilidir.
- Vücuttaki zararlı toksinleri uzaklaştırarak temizleme görevindedir.
- Depresyon, Anksiyete gibi psikolojik problemlere iyi gelir.
- İdrar döktürücü özelliğe sahiptir.
- Göğüs ağrılarını hafifletir.

- Sinir sistemi ve kaslar üzerinde kişiye rahatlık vereceği için hamilelikte kekik kullanımı sakıncalı olabilir. Kesin bir etkisi olmaması ile birlikte bu nedenden dolayı hamilelikte düşüğe neden olabilir. Doktor onayı almadan kesinlikle kullanılmamalıdır.

BİR YORUM YAPIN 0