Yanık izlerine şifa 3 bitkisel yağ

07 Kasım 2017, 08:00
Yanık izlerine şifa 3 bitkisel yağ

Hemen hemen herkes hayatı boyunca yanlışlıkla bir yerlerini yakmıştır. Cilt için başınıza gelebilecek en kötü şeylerden birisi de yanma ve yanık olayıdır.

Bu yanıkların iyileştikten sonra iz bırakmaları söz konusu olabiliyor. 1. ve 2. derece yanık olmayan, evde meydana gelen ufak tefek kazalar sonucu yanıkların iz kalmaması için ve daha hızlı iyileşmesi için kullanabileceğiniz bitkisel yağlar bulunuyor.

1. Lavanta yağı

Lavanta yağı evinizde bulundurmanız gereken, kullanım alanları çok fazla olan bir bitkisel yağdır. Yanık durumlarında kullanmak bile lavanta yağının evinizin köşesinde bulundurmanız gereken bir yağ olduğunu kanıtlıyor. Lavanta yağı yanık bölgelerde iz bırakmaması için etkili bir yöntemdir.

2. Papatya yağı

Yanıkları iyileştirme konusunda harika sonuçlar yaratabilen bir yağdır. Sarı papatya veya Roma papatyası yağı olarak bulunabilir.

3. Nane yağı

Mutfak tipi yanıkların için (buhar yanması, sıcak tencereye değme) kullanabileceğiniz nane yağı nane esansından yapılmış ve asırlardır yanık durumlarında kullanıyor olarak bilinmektedir.

 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar