Yağlı cildin parlaması nasıl önlenir?

20 Mayıs 2018, 07:54
Yağlı cildin parlaması nasıl önlenir?

Yağlı ciltte parlama nasıl önlenir, sizler için araştırdık. İşte yağlı cilde sahip olan kişilerin cildin parlama sorunuyla ilgili bilmesi gerekenler...

Yağlı cilde sahip olan kişilerin yaşadığı sorunlardan biri, gün içerisinde cildin bazı bölgelerinin parlamasıdır. Bu sorunun önüne geçmek için kullanılan kozmetik ürünlerinin yağlanma karşıtı ürünler olmasına dikkat edilmesi gerekir. Peki, yağlı cilde sahip olan kişilerin parlama sorunun önüne geçmesi için dikkat etmesi gereken diğer noktalar nelerdir?

İşte yağlı cilde sahip kadınların parlama sorunu için dikkat etmesi gerekenler:

Makyajınızı çıkarırken temizleme losyonu kullanmamaya özen gösterin. Çünkü temizleme losyonları cildin yağlanmasına sebep olur. Yağlı cilde sahip kişilerin makyaj temizleme suyu kullanmaları gerekir.

Kozmetik ürünü tercihlerinizi su bazlı ürünlerden yana yaparak, cildin daha fazla yağlanmasını engelleyebilir ve gün içerisinde parlama sorununu en aza indirebilirsiniz.

Fondöten, güneş kremi gibi ürünlerin su bazlı olanlarını tercih etmelisiniz. 

Kil maskesi, cildin yağ oranını dengeler ve cildin yatışmasını sağlar. Bu yüzden yağlı cilde sahip olan kişiler, cilt temizliğinde kil maskeleri tercih etmelidir.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar