Yüz şekline göre saç modelleri

02 Haziran 2018, 08:01
Yüz şekline göre saç modelleri

Yüz şeklinize göre hangi saç modelini tercih etmelisiniz, sizler için araştırdık. İşte yüz şekillerine göre saç modeli seçim rehberi...

Saç modelinizde değişiklik yapmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri; yüz şeklinize en uygun saç modelinin ne olduğunu bilmenizdir. Yüz şeklinize en uygun saç modelini seçtiğinizde olduğundan daha şık ve uyumlu bir görünüm elde edebilirsiniz. "Yasemin.com" ekibi olarak, yüz şekline göre saç kesim modellerini sizler için araştırdık.

İşte yüz tipine göre saç modelleri:

YUVARLAK YÜZ

Geniş yanaklı ve yuvarlak bir yüze sahipseniz katlı saç modellerini tercih edebilirsiniz. Eğer kısa saç modeli tercih edecekseniz; arkadan öne doğru uzun kesilen saçlar, geniş yanak görüntüsünü kapatacaktır.

KARE YÜZ

Kare yüz şekline sahipseniz, yüzünüzü çerçeve içine alan saç modellerini tercih etmelisiniz. Tek tarafa ayrılmış saçlar yüzünüzün keskin hatlarını yumuşatarak, elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarır.

OVAL YÜZ

Oval yüz şekline sahipseniz, istediğiniz saç modelini tercih edebilirsiniz. Elmacık kemiklerinizin dikkat çekmesini istiyorsanız da kakül kestirebilirsiniz.

KALP YÜZ

Kalp yüz şekline sahipseniz, saçlarınıza yükseklik katacak kesimler en idealidir. Düz kesimlerden uzak durmalısınız.

GENİŞ ALIN
Eğer alnınız geniş ise, kaküllü saç modelleri kurtarıcınız olabilir. Kakül sevmeyen kadınlar ise çene hizasından saçlarına katlar vererek alınlarını küçük gösterebilir.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • Derya 1 ay önce Şikayet Et
    Uzun yüz modeli vermemişsiniz
    Cevapla