Afrika örgüsü saç trendi

30 Haziran 2018, 07:00
Afrika örgüsü saç trendi

Son zamanlarda özellikle sokak modasında sıkça rastlanan afrika örgüsü hakkında tüm bilinmesi gerekenleri sizler için araştırdık. İşte 2018 yaz sezonunun yükselen trendi afrika örgüsü...

90'lı yılların en gözde saç modellerinden biri olan afrika örgüsü, günümüzde renklenerek tekrar moda oldu.Afrika örgüsü yani box braid, saçın sentetik saç eklenerek örülmesi ve şekillendirilmesi işlemidir.İnce ince örülerek saç ilavesiyle de iyice uzatılan saçların görünüşü güzel olmasına rağmen aslında saç köklerine çok zarar veren bir modeldir.  "Yasemin.com" ekibi olarak son yıllarda yaygınlaşan afrika saç örgüsü modası hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için araştırdık.

İşte afrika örgüsü modası hakkında her şey:

- Afrika saç örgüsü uzun süre saçta kaldığı için, saçın koprak dökülmesine hatta saç köklerinin zarar görmesine sebep olabilir. 

- Eğer saçlarınıza afrika örgüsü modelini yaptırmak istiyorsanız, saçlarınızın derinlemesine temizleyemeceğinizi bilmelisiniz. Örgülerin arasından şampuan ulaşamadığı için saçlarınız kirli kalabilir.

- Uzman kuaförler tarafından yapılması oldukça önemlidir. İnce ince saç tellerine takılan örgüler, her saç tiplerinde ve her saç uzunluğunda yapılabilir olması büyük bir avantajdır.

- Afrika Örgüsü yaptırdığınız saçlarınız yağmurda, denize girerken, yatarken ve ilk kalktığınızda hala havalı görünür.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar