Hayatınızın en önemli anlarından biri olan düğün gününüzde gelin makyajınızı yaptırırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Düğün öncesi gelinlik provaları, ne tür makyaj ve saç yapılacağı önceden tasarlanır. Sizler için gelin makyajını kusursuz gösteren önerileri araştırdık...

Kusursuz bir gelin makyajı için öncesinde bazı kurallara uymanız gerekebilir. Bu kuralları günlük hayatınızda da kullanabilirsiniz. Eğer düğününüze sayılı günler kaldıysa artık gelin makyajınızın mükemmel olması için hazırlıklara başlama vaktiniz gelmiş demektir. Her ayrıntıyı düşünerek aylarca hazırlandığınız bu özel günde kusursuz görünmek istemeniz elbette çok doğal. Fakat pek çok gelin gözden kaçırdığı küçük detaylar nedeniyle makyaj mağduru olabiliyor. Bu grupta yer almak istemiyorsanız gelin makyajınıza dair kararları vermeden önce bilmeniz gerekenlere göz atın.   "Yasemin.com" ekibi olarak sizler için yaklaşan düğün gününüz öncesinde ve gelin makyajınızda dikkat edilmesi gereken noktaları mercek altına aldık. 

İLİŞKİLİ HABERGelin olmadan önce cilt bakımı nasıl yapılır? Düğün öncesi kusursuz cilt bakım önerileri

GELİN MAKYAJI HANGİ RENKLERDE OLMALI?

  • Cilt renginizden gelinliğinizin rengine ve modeline dek her ayrıntı, gelin makyajınızda hangi renkleri seçmeniz gerektiği hususunda belirleyici olabilir. Bu nedenle sizlere sabit birkaç renkten söz etmek yanlış olur.
  • En özel filmin başrolünde olduğunuz bu özel günde size en çok yakışan renkleri seçmenizde fayda var. Bu renkleri belirlerken güzelliğinizi kapatmayan tonları seçin. Mutlaka kırmızı ruj kullanmak zorunda değilsiniz. Pembe, mor hatta kahverengi ruj ile dahi harika bir görünüm sergileyebilirsiniz.
  • Önemli olan size yakışan renkleri önceden keşfetmeniz ve gelin makyajınızda bu renklere ağırlık vermeniz olacak. Fotoğraflarda da muhteşem görünmek için çok açık tonlardan ve çok koyu tonlardan uzak durmanız kâfi olacaktır.

İLİŞKİLİ HABER2021 en trend sade gelinlik modelleri neler? En güzel sade gelinlik modelleri

KUSURSUZ GELİN MAKYAJI İÇİN ALTIN ÖNERİLER...

1- Düğün gününden 1 hafta önce kafeinli içecekler içmeyin. Çünkü kafeinli içecekler dişlerinizin sarı görünmesine sebep olabilir. 

2- Makyaj yapılmadan önce kalıcı olması için mutlaka baz kullanın.

3- Düğün gününden önce yüz şeklinize ve cilt tipinize uygun makyajı bulmak için provalar yapılmasını isteyin.

4- Ten makyajını yapmadan önce mutlaka göz makyajının yapılmasına dikkat edin.

5- Su geçirmeyen, akmayan ve gelinliğinize bulaşmayan ürünlerin tercih etmesini kuaförünüzden isteyin.

6- Gelinliğinizin renk ve stiline uygun bir makyaj olması çok önemlidir. Örneğin zarif, beyaz bir gelinliğiniz var ise çok abartılı göz makyajı yada canlı renklerde ruj seçimi yanlış bir tercih olacaktır.

7- Makyajınızın gün boyu kalıcı olmasını istiyorsanız sabitleyici sprey kullanabilirsiniz.

8- Makyajdan 30 dakika önce mutlaka nemlendirici sürmelisiniz.

9- Takma kirpik yapıştırıldıktan 5 dakika sonra elinizle mutlaka kontrol edin. İyi yapışmadığında zaman içinde çıkmasına, makyajınızın bozulmasına yol açabilir.

10-Dudaklarınızın ön planda olmasını istiyorsanız, önce rujunuz ile aynı renkte bir kalemle dudaklarınızı çerçeveleyin. Ardından rujunuzu sürebilirsiniz.

İşte bu kadar!

İLİŞKİLİ HABER

2021 en güzel gelinlik modelleri neler? Gelinlik kiralama fiyatları

BİR YORUM YAPIN 0