Kusursuz gelin makyajı için öneriler

14 Ekim 2018, 08:14
Kusursuz gelin makyajı için öneriler

Hayatınızın en önemli anlarından biri olan düğün gününüzde gelin makyajınızı yaptırırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Sizler için gelin makyajını kusursuz gösteren önerileri araştırdık...

 Kusursuz bir gelin makyajı için öncesinde bazı kurallara uymanız gerekebilir. Bu kuralları günlük hayatınızda da kullanabilirsiniz. "Yasemin.com" ekibi olarak sizler için yaklaşan düğün gününüz öncesinde ve gelin makyajınızda dikkat edilmesi gereken noktaları mercek altına aldık. 

İŞTE KUSURSUZ GELİN MAKYAJI İÇİN ALTIN ÖNERİLER...

1- Düğün gününden 1 hafta önce kafeinli içecekler içmeyin. Çünkü kafeinli içecekler dişlerinizin sarı görünmesine sebep olabilir. 

2- Makyaj yapılmadan önce kalıcı olması için mutlaka baz kullanın.

3- Düğün gününden önce yüz şeklinize ve cilt tipinize uygun makyajı bulmak için provalar yapılmasını isteyin.

4- Ten makyajını yapmadan önce mutlaka göz makyajının yapılmasına dikkat edin.

5- Su geçirmeyen, akmayan ve gelinliğinize bulaşmayan ürünlerin tercih etmesini kuaförünüzden isteyin.

6- Gelinliğinizin renk ve stiline uygun bir makyaj olması çok önemlidir. Örneğin zarif, beyaz bir gelinliğiniz var ise çok abartılı göz makyajı yada canlı renklerde ruj seçimi yanlış bir tercih olacaktır.

7- Makyajınızın gün boyu kalıcı olmasını istiyorsanız sabitleyici sprey kullanabilirsiniz.

8- Makyajdan 30 dakika önce mutlaka nemlendirici sürmelisiniz.

9- Takma kirpik yapıştırıldıktan 5 dakika sonra elinizle mutlaka kontrol edin. İyi yapışmadığında zaman içinde çıkmasına, makyajınızın bozulmasına yol açabilir.

10-Dudaklarınızın ön planda olmasını istiyorsanız, önce rujunuz ile aynı renkte bir kalemle dudaklarınızı çerçeveleyin. Ardından rujunuzu sürebilirsiniz.

İşte bu kadar!

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar