Sivilce ve izlerine artık sonsuza kadar yok etmek istiyor bunun için binlerce ürün deneyip başarısız olduysanız bu haber tam size göre. Eczanelerde satılan ve kullananların memnun kaldığı Etrexin Jeli sizlerle tanıştırıyoruz. Etrexin Jel nedir ve nasıl kullanılır merak ediyorsanız mutlaka haberimizi okumalısınız.

Etrexin Jel sivilce(akne), siyah nokta, ciltteki kabarcıklar için kullanılan 30 gramlık tüplerde satışa sunulan bir cilt ilacıdır. Hafif veya orta şiddetinde olan sivilce ve akne tedavilerinde uzmanlar tarafından önerilerek kullanılan bu jel, ağrılı yani iltihaplı sivilcelerde beklediğiniz etkiyi göstermeyebilir. Ancak beyaz ve siyah noktaların kaçınılmaz düşmanıdır. Ciltteki iltihabı da hızlı şekilde kurutarak sağlıklı hale gelmesini sağlayan Etrexin Jel içerisinde 0.5 mg isotretinoin, 20 mg eritromisin bulunur. Yardımcı maddeler ise Hidroksipropil selüloz, bütil hidroksitoluen (antioksidan) ve alkol(%96) isimli yapılardır. Birçok dermatolog bu ürünün düzenli ve doğru bir şekilde kullanılmasının altını çiziyor. Etrexin jel bozulmuş cilt yüzeyini düzenler ve sağlıklı yapıya kavuşturur. 

İLİŞKİLİ HABERAcnedur merhem ne işe yarar ve cilde faydaları nelerdir? Acnedur merhem kullanım rehberi

İLİŞKİLİ HABERHipokort kremin cilde bilinmeyen faydaları! Hipokort krem nasıl kullanılır?Hipokort krem fiyatı

PEKİ ETREXİN JEL NASIL KULLANILIR?

  • Bu kremi kesinlikle bir uzman önermeden kesinlikle kullanmamalısınız. Kullanım konusunda hekiminizin bir önerisi var ise aynı şekilde uygulamaya özen gösterin. Bunun dışında;
  • Öncelikle cildinizi güzel bir şekilde temizleyin. Ilık suyla bölgeyi temizledikten sonra kurutun. Daha sonra kremi bölgeye ince bir tabaka şeklinde hafif parmak masajı ile yedirilerek sürün. Ellerinizi bu adımda mutlaka yıkayın.
  • Gün içerisinde 1-2 kez kullanmanız yeterli olacaktır. Eğer cildiniz tahriş olursa nemlendirici uygulayabilirsiniz.

ETREXİN JEL NE KADAR?

30 gramlık tüplerde satılan bu ilacın fiyatı 28.47 ​TL'dir. Eczanelerden alabileceğiniz bu ilaç, SGK tarafından da karşılanmaktadır. 

BİR YORUM YAPIN 27

Merve 1 ay önce

4 ay kullandım düzenli bi şekilde ama asla faydasını görmedim boşuna kullanmayın

Gaye Garip 6 ay önce

Arkadaşlar bende Etrexin jel kullanıyorum 6 gündür cildim kusma evresinde acaba bu evre ne kadar sürer bilen varmı?

Dilan 8 ay önce

Arkadaşlar ben etrexi kullandım çok iyi faydasını gördüm

Elif 10 ay önce

Sakın kullanmayın 8 9 y sonra cildiniz tahriş oluyor bide karışıklık oluyor Sakın ama sakın kullanmayın

Habibe 10 ay önce

Tahrisleriniz bırakınca geçti mi?

Beste 1 yıl önce

Çok faydası oldu hemen kurutuyor

Yorumların Tümünü Okuyun