Yara izleri vücudun her yerinde olmakla birlikte yüzde de oluşabilir. Yüzde oluşan yaraların büyüklüğü ve ne çeşit bir nedene bağlı olduğu tedaviyi hızlandırmada etkilidir. Cildinizdeki yara izlerini gidermek isterseniz eczanedeki kremleri kullanabilirsiniz. Peki en etkili yara izi kremi hangisi? Yara izlerini gideren eczanedeki kremler neler 2021? işte sorunun yanıtı:

Düşme, vurma veya sinek ısırığı kaşıntısı ya da  yanıklar, ameliyatlar sonrasında sebebiyle sonradan oluşan ciltteki yara izleri kalıcı olabiliyor. Zamanla geçmeyen bu yara izlerini kimyasal yöntemlerle kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz. Dermatologlar yara ve sivilce izleri için İğneli Lazer, Kimyasal Peeling, Radyofrekans ve IPL lazer gibi uygulamaları önerebilir. Yüzde oluşan yaraları makyajla kapatmak geçici bir yöntem olmasının yanı sıra cildin sürekli kimyasal ürünlere maruz kalması sonucunda cildin tahriş olmasına ve yaraların daha çok belirginleşmesine neden olabilir. Bugünkü yazımızda sizlere yara izlerini gideren kremleri sıralıyoruz.

İLİŞKİLİ HABEREn etkili ve en iyi sivilceleri geçiren eczanedeki kremler 2021

yara sonrası dikiş izi

  • CONTRACTUBEX KREM:

CONTRACTUBEX
 Yıllar önce olan bir kaza, ameliyat yada eskilerden kalmış bir yanık izi Contractubex jel ile geçebilir. Burada bilmeniz gereken önemli husus ise yara izi ne kadar eski ise iyileşme süreci de buna bağlı olarak uzamaktadır. Düzenli kullanarak kesin sonuç almanız mümkündür. Özellikle ameliyat sonrasında oluşan kalıcı izleri ya da ağır yaralanmanın etkisi olan vücuttaki izleri gideren bu jel, hamilelerin korkulu rüyası olan çatlakları da mucize bir şekilde ortadan kaldırıyor. 

  • FUCİDİN KREM:

FUCİDİN
 İçerisinde bulunan etken maddesi sayesinde antibakteriyel özellik taşıyan bu krem, aynı zamanda bakterilerin sebep olduğu cilt enfeksiyonlarını kısa sürede ortadan kaldırıyor. Bu ilaç yanık tedavisinde de iz kalmaması için kullanılabilir.Epilasyon işlemi sonrasında ciltte tahriş, sivilce vb. gibi istenmeyen durumlar oluşmaması için Fucidin kullanılabilir.

  • MADECASSOL KREM:

MADECASSOL
Madecassol, içerisinde bulunan Centella asiatica bitkisinin ham maddesi sayesinde cildi onaran, yenileyen, yaraları iyileştiren bir etkiye sahip bir medikal kremdir. Özellikle yara, yanık, cilt lekeleri, sivilce izleri, çatlaklar tedavisinde kullanılıyor. Lazer epilasyon ve cilt bakımı sonrası oluşan tahrişlerin tedavisinde oldukça başarılı bir üründür. 

  • EXPİGMENT KREM:

EXPİGMENT
Expigment kremi lekelerinizi geçirmek için kullanacaksanız gün içerisinde 2 defa kullanmanız yeterli olacaktır. Derinin üst tabakasında yani güneş lekeleri, çil, sivilce izi ya da koyu renkte oluşan halka gibi izleri başarılı bir şekilde geçiren bu krem son günlerde sosyal medyanın diline düştü. 

 

  • DERMATİX SLİKON GEL:

DERMATİX
Yenilenmiş formülü ve ambalajıyla popüler olan Dermatix Silikon Jel; içerisinde etken maddeler sayesindeki uygulandığı bölgede kısa sürede yara izlerini düzeltmeye yardımcı oluyor. Yıllardır bir türlü izi gitmeyen yaralarınızı ortadan kaldırmak istiyorsanız bu jeli deneyebilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABER

Yaz sıcaklarında enfes elma kompostosu tarifi! Elma hoşafı nasıl yapılır?

BİR YORUM YAPIN 19

Yıldız 2 hafta önce

Expigment 4 harika krem bilinçli kullanmayanlar kreme laf söylemesin ! Kesinlikle güneş görmeyecek gece süreceksiniz her yaz güneş lekesine uyguluyorum 3 günden itibaren etkisini gösteriyor..Her yaz tatilinde türkiye den 4beş tane kesin alıyorum. Expigment 4 daha etkili sadece bilinçli yapın birseyi yaparken !

emrah 2 ay önce

Merhaba hocam yıllar önce hint kınası dövmesi yaptırmıştım, iz kalmıştı kahverengi izler duruyor ne kullansam geçirir acaba

Ayşe 4 ay önce

Kolumdaki bıçak izini hangi krem geçirir

Toplam 3 beğeni

Ela 2 ay önce

Contractubex uzun süre kullanimda işe yaradığını duymuştum

Toplam 0 beğeni

Ayşegül 1 yıl önce

Yüzümü soymuştum kese ile yara oldu şimdi kahverengi leke kaldi ne yapabilirm lütfen yardım edin

Toplam 2 beğeni

Süleyman 7 ay önce

Dr gidiniz

Toplam 0 beğeni

İLAYDA 1 yıl önce

küçükken çıkan yaraların kabuğunu soymuşum hangi kren giderir lütfen yardımcı olunn

Toplam 15 beğeni

Sinaa 1 yıl önce

Bende yaa yüzümde çukur bir yara izi kalmış hemde tam gözüküyor 10 yaşında yaptım 17 oldu ümidim pek kalmadı

Toplam 0 beğeni

Sina 1 yıl önce

Bende yaa yüzümde çukur bir yara izi kalmış hemde tam gözüküyor 10 yaşında yaptım 17 oldu ümidim pek kalmadı

Toplam 0 beğeni

Eylül 1 yıl önce

Expigment %2 kesinlikle öneririm.bacaklarımdaki batıkları iğne ile çıkaracağım diye bi hata yapmıştım.dalmaçyalı gibi nokta nokta kırmızı lekeler olmuştu şort giyemiyodum.Expigmenti yaymadan her bi yara üzerine sürdüm.kabul şeklinde soyularak geçti tüm izler.ev içinde kullanman gerek güneşe çıkmayacaksın o kremle.aynı zamanda bu kremi yüzdeki lekeler için de dermatologlar öneriyo.Geçmiş olsun :)

Toplam 0 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun