At kılı fırçası nedir ve ne işe yarar? At kılı fırçası nasıl kullanılır?

Son zamanların en merak edilen ürünlerinden at kılı fırçası satış rekorları kırıyor. At kılı fırçalar aslında yüzyıllardır var olan ve son birkaç senedir hayatımızın iyice içinde olan trend cilt bakımı malzemesi. Peki At kılı fırçası nedir ve ne işe yarar? At kılı fırçası nasıl kullanılır? İşte merak edilen soruların yanıtı:

Günde kendinize birkaç dakika ayırarak uygulayacağınız kuru fırçalama işlemi ile parlak, yumuşak, pürüzsüz bir vücuda hatta selilüt ve çatlaklardan kurtulduğunuz bir görünüme sahip olmak da mümkün. At kılı fırçası, lenf sistemine destek olarak deri üzerinde yer alan toksinleri temizler. Vücut güzelliği için tercih edilmesi gereken bakım ürünleri arasında yer alır. Masaj aletlerinin alternatifidir de denebilir. At kılı fırçası, atın kuyruk kısmı ve yelesinden yapılır. Moğolistan ve Kazakistan’da atların kılları günlük taranır. Bakım rutinlerinde kıllar özenle kesilir ve saklanır. Fakat kesinlikle atlara zarar verilmez. Ülkemizde ise at kılını, erkeklerin traş fırçalarından hatırlarız. Zamanla kadınların vücut bakım ürünlerinde keşfedilip, yerini aldı. Fırçanın üstü at kılı, alt kısmı ise genelde gürgen ağacından yapılır. Bu fırçalar uzun süre kullanılır. Ayda bir kez su ile yıkanıp, kurumaya bırakılır.

Selülit nedir,nasıl geçer? Selülite neden olan besinler nelerdir? Nescafe selülit yapar mı?İLİŞKİLİ HABERSelülit nedir,nasıl geçer? Selülite neden olan besinler nelerdir? Nescafe selülit yapar mı?

farklı At kılı fırçası

farklı At kılı fırçası

  • Kan dolaşımını hızlandırır: At kılı fırçasını kullandıktan sonra cildinizde kızarmalar meydana gelebilir. Bu durum tahrişin sebebini değil tam aksine olumlu bir özellik olan kan dolaşımının arttığını gösterir. Kan dolaşımının artması cildin parlamasını ve güçlenmesini sağlar.
  • Ölü derilerden kurtulmayı sağlar: Tüm peeling yöntemlerinde olduğu gibi, kuru fırçalama ile, ölü cilt hücrelerinin yanı sıra günün kir ve yağından da kurtulabilirsiniz. Böylece, daha parlak, pürüzsüz bir cilde sahip olmanız kolaylaşır.
  • Doğal enerji artışı sağlar: Bir güzellik uygulamasını rutin haline getirmek ve kendiniz için zaman yaratıyor olmak enerjinizi arttırarak özsaygınızı pekiştirmenizi de sağlar.
  • Cildi dolgunlaştırır: Birçok kişi at kılı fırçası ile yapılan düzenli fırçalama işlemleri sayesinde daha dolgun, selilütlerden kurtulmuş bir vücuda sahip olduğunu söyler.

Scrub nedir ve ne işe yarar? Scrub çeşitleri nelerdir? Ev yapımı Scrub tarifiİLİŞKİLİ HABERScrub nedir ve ne işe yarar? Scrub çeşitleri nelerdir? Ev yapımı Scrub tarifi

AT KILI FIRÇASI YÜZE UYGULANIR MI?

Yüzünüzde de kuru fırçalama uygulamak istiyorsanız ikinci bir fırça edinmenizde fayda var. Cildinizin tahriş olmaması için yumuşak bir fırça seçmeye ve işlemi yaparken nazik davranmaya da dikkat etmelisiniz.

sıkı At kılı fırçası

sıkı At kılı fırçası

  • Yüz için uygulama yaparken bu sefer yukarıdan kalbinize doğru bir yönde hareket etmeniz gerektiğini unutmayın.
  • Çene kısımları için ise; nazik hareketlerle fırçalayarak elmacık kemiklerinize doğru hareket edin.
  • Yüzünüzü kuruladıktan sonra cildinizde kalan pulları temizlemek için ılık su kullanın.
  • Mutlaka bir nemlendirici uygulayın.

At kılı fırçaları

At kılı fırçaları

AT KILI FIRÇASI NASIL KULLANILIR?

Düzgün bir şekilde fırçalamak için önce cildinizin tamamen kuru olduğundan emin olun.
Ayak bileğinizden başlayarak, kalbinize doğru giden uzun, dairesel hareketlerle at kılı fırçanızı cildinizin üzerinde gezdirin.
Ayak ve bacakları fırçaladıktan sonra kollarınıza geçebilirsiniz. Kollarınızı da aşağıdan başlayarak koltuk altlarına doğru fırçalamalısınız.

Kilo alıp vermekten oluşan çatlaklara iyi gelen yöntem! Beyaz çatlak izleri nasıl geçer?İLİŞKİLİ HABERKilo alıp vermekten oluşan çatlaklara iyi gelen yöntem! Beyaz çatlak izleri nasıl geçer?

At kılı fırçası

At kılı fırçası

*At kılı fırçası kullanmaya yeni başladıysanız ilk etapta tüm bölgeleri nazikçe, çok baskı uygulamadan fırçalayın.

Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 0