Bactroban bakteriyel cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için sadece cilt üzerinde kullanılan antibiyotik içeren bir kremdir. Şimdilerde çok araştırılan ve herkes tarafından merak edilen Bactroban kremle ilgili tüm soruları sizler için yanıtlıyoruz.

Bactroban tırnak batması ve küçük yırtıklar, dikişli yaralar, yaralanma veya yaralanmalardan kaynaklanan çatlak veya sıyrıklar gibi cilt lezyonlarının yanı sıra apseler, çıbanlar, iltihaplı akneler, kıl kökü iltihabı ve yara enfeksiyonları gibi cilt lezyonlarını lokal olarak tedavi etmek için sıklıkla kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç beyaz bir merhemdir ve eczanelerde 15 ve 30 gramlık tüplerde satılmaktadır.

İLİŞKİLİ HABERFenistil Jel nedir? Fenistil Jel ne işe yarar? Fenistil Jel yüze nasıl uygulanır?

Bactroban Krem İçeriği

  • Etken maddesi: Muapirosin (kalsiyum olarak yer alır)
  • Yardımcı maddeleri: Saf su, benzil alkol, setil akol, strearil alkol, fenoksietanol, setomakrogol 1000, likid parafin, ksantangum

Bakterilerin ciltte üremesini engelleyen antibiyotik bir kremdir. Dikişli yaralar, çıbanlar, iltihaplı akne (sivilce), kıl kökü iltihabı, çatlak veya sıyrıklar ve apseler gibi yaraların iyileşmesinde, yaralanma ve yaralanmalardan kaynaklanan yara enfeksiyonlarında kullanılır.

Bactroban Krem İçeriği

İLİŞKİLİ HABERTravazol krem ne işe yarar? Travazol krem kullanımı! Travazol krem fiyatı

  • Abse, çıban, iltihaplı sivilce, kıl kökü iltihabı ve yara enfeksiyonun topikal tedavisinde kullanılır.
  • Tırnak batması gibi ayak parmakları tırnağı çevresinde oluşan iltihabın kurutulmasına yardım eder.
  • Burun ameliyatı veya burun estetiği sonrası burun içi enfeksiyonu engelleyerek yara iyileşmesine katkı sağlamak için kullanılır.
  • Lazer epilasyon uygulamaları sonrası cildin enfeksiyon kapmasını önlemek amacıyla önleyici ve tedavi edici olarak uygulanabilir.

Bactroban krem eczane dışında satılmaz. Reçete ile alındığında ise devlet tarafından ödenir.

BACTROBAN KREM TIRNAK BATMASINDA KULLANILIR MI?

BACTROBAN KREM TIRNAK BATMASINDA KULLANILIR MI?

Bactroban tırnak batması durumlarında doktorların reçete etmekten çekinmediği krem olarak bilinen Bactroban krem, tırnak batmasının yaşandığı parmak çevresinde iltihaplı yaraya sürülerek ağrıyı ve şişliği hafifletebilir.

İLİŞKİLİ HABERAnestol pomad ne işe yarar? Anestol krem nasıl kullanılır? Kullananlara bir zararı olur mu?

BACTROBAN KREM NASIL KULLANILIR?

Bactroban kremin uygulanacağı bölgeyi temizleyin ve ince bir tabaka halinde bölgeye sürün. Göz ve dudak çevresi hariç, günde 3 defa bölgeye sürülerek bactroban krem kullanılabilir. 10 gün boyunca kullanılır ve bu süreçten sonra kullanılmaz.

BACTROBAN KREM NASIL KULLANILIR?

BACTROBAN KREM FİYATI NEDİR?

15 gramlık bu kremin güncel fiyatı 40.00 TL‘den eczanelerde satılmaktadır. Eczane dışında satışı yoktur. Reçeteli alındığında devlet tarafından ödenmektedir. Bu fiyatlardan çok fazla söyleyen eczanelerden alım yapmayın. Son kullanma tarihine göre kullanın.

İLİŞKİLİ HABER

Anestol pomad ne işe yarar? Anestol krem nasıl kullanılır? Kullananlara bir zararı olur mu?

İLİŞKİLİ HABER

2022 yılının en şık abiye modelleri

BİR YORUM YAPIN 2

Balım 1 ay önce

Aşşırı aşşırı iyi bir krem hatta en iyisi ne kullandıysam geçmeyen yaralarımı 1 gecede kuruttu . Kesinlikle alın evde dursun

Toplam 3 beğeni

Laylo 6 ay önce

Ben uni 3 aylik bebegim kolamdim pişik çök kötüydi u keremden 2 kera surtdim 1 gunde vallahi 1 gunde çök çök iyi etdi ben çök memnun kaldim bu kremini çikargan döktirlardan Allah Razi olsun

Toplam 7 beğeni