Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin en büyük arzularından birisi de hamilelik şüphesiyle alınan çubuk test sonucunun pozitif çıkmasıdır. Peki test sonucunda yanlışlık çıkmaması için ne zaman hamilelik testi yapılmalı?

Hamilelik durumundan şüphelenebilmek için ilk önce bazı belirtilerin kendini göstermesi gerekir. Bunlardan ilki adet gecikmesi olmak ile beraber göğsün hassaslaşması ve karıncalaşma hissi, meme başındaki renkte koyulaşma, devamlı idrara çıkma, hafif dereceli kanamalar, sabah hastalığı olarak da ifade edilebilen mide bulantıları, halsizlik, şişkinlik, vücut sıcaklığının artması, aşermeler görülürse hamile olma şansınız yüksektir. Ancak yine de her ne kadar bu belirtiler görülse de bir test yapıp durumu kesinleştirmek gerekir.

İLİŞKİLİ HABERGebelik nasıl anlaşılır? Limon ve karbonatla gebelik testi nasıl yapılır?

HAMİLELİK TESTİ NE ZAMAN YAPILMALI?

Evde yapacağınız bu testi adet gecikmesi olduğu zaman gecikmeden 14 gün içinde uygulayınız...

İLİŞKİLİ HABERKesin hamilelik belirtileri nelerdir? Hamilelik nasıl anlaşılır? Evde hamilelik testi...

KAN TESTİ İLE HAMİLELİK BELİRLEME YÖNTEMİ

Vücuttaki kanın değerlerine göre yapılan hamilelik testini hastanede kolaylıkla uygulatabilirsiniz. Hamile kalmayı öğrenmek isteyen kadınların bu testte arayacağı sonuç HCG hormonunun olmasıdır. Kanda bu hormon varsa hamilesiniz, yoksa değilsiniz demektir. Hamilelik için yapılan kan testi evde yapılan teste göre daha net bir sonuç gösterir.

Nedeni ise hamilelik hormonunun ilk önce kanda ortaya çıkması daha sonra vücuda yayılmasından kaynaklanmaktadır. (Testler iğne ile yapılmaktadır.)

İLİŞKİLİ HABERHafta hafta gebelik: 1 haftalık hamilelik nasıl anlaşılır? 1. hafta hamilelik gelişimi

''HAMİLEYİM'' DEMENİN EN GÜZEL VE FARKLI YOLLARI!

Evde uyguladığınız test sonucu artık iki canlı olduğunuzun müjdesini verdiyse yapacağınız ilk iş doktora gitmek olacaktır. Doktorunuz da onay verdiyse eşinize bu güzel mi güzel haberi vermenin tam sırası! Eşinizle aranızda olan sevgi ve iletişim bağının meyvesi olan bebeğinizi açıklamanın birçok eğlenceli ve ilginç yöntemi var. İşte o yollar...

  • - İşten eve gelen eşinizi müsait bir anında yakalayıp hiç beklemediği anında eline mercimek tanesi vererek, “Bebeğimiz şimdi bir mercimek tanesi kadar minik.” diyebilirsiniz! Bir anda neye uğradığını şaşıran eşiniz karşısında sevincinizi paylaşabilirsiniz.
  • - Baba adaylarına özel bir kitap seçip güzel bir kutuya koyabilir yanına da bebek bakımı ile ilgili çeşitli nesneler ekleyebilirsiniz.
  • - Sofrayı hazırlamadan önce ufak bir sunum değişikliği ile bebek müjdesi verebilirsiniz! Bardak yerine biberon, çatal- kaşık yerine emzik ve tabak yerine mama kabı koyarak eşinizi şaşkına uğratabilirsiniz...

İLİŞKİLİ HABER

Adet gecikmesi hamilelik belirtisi mi? Adet gecikmesi nedenleri

İLİŞKİLİ HABER

Kolay doğum için hamilelikte hurmanın faydaları! Hurma doğumu kolaylaştırır mı?

İLİŞKİLİ HABER

Hamile kalmadan önce beslenme nasıl olmalı? Hamilelik öncesi sağlıklı beslenme

BİR YORUM YAPIN 0