Hamilelikte çörek otunun faydaları nelerdir? Hamilelikte çörek otu ne zaman tüketilmeli?

Alternatif tıpta sıklıkla tüketilen besinlerin başında gelen çörek otu, hamilelik sürecinde bile fayda sağlar. Uzmanlar özellikle hamilelik sürecinden önce tüketiminde düzenli olunmasını tavsiye eder. Doğuma ortalama 1 hafta kala da yeniden başlanılmasında fayda var. Hamilelikte çörek otunun faydaları nelerdir? Hamilelikte çörek otu ne zaman tüketilmeli?

Yapılan araştırmalarda çörek otunun güçlü bir antioksidan etkisi olduğundan hücreleri hızla yenilediği tespit edildi. Buhari'ye göre Peygamber Efendimiz (sav)'de çörek otu hakkında "Şu çörek otunu kullanmaya devam edin, çünkü onda ölümden başka her hastalığa şifa vardır" şeklinde konuşmuştur. Özellikle bal ile karıştırıldığında faydası iki kat artan çörek otu, alternatif tıpta uzmanlar hamile kalmak için hem kadına hem erkeğe önerir. ABD'de yapılan bir araştırmada çörek otunun kan içindeki kirli hücre ve kötü kolesterolü vücuttan temizlemeye yardım ettiğini açıkladı. Çörek otu içeriğinde yüksek oranda tannin maddesi barındırır. Tannin doğada bulunan en güçlü antioksidan ve antibakteriyel maddesidir. 

Karanfil suyu gebe bırakır mı? Doğurganlığı artıran karanfil suyu nasıl yapılır?İLİŞKİLİ HABERKaranfil suyu gebe bırakır mı? Doğurganlığı artıran karanfil suyu nasıl yapılır?

peygamber efendimiz (sav) çörek otu

peygamber efendimiz (sav) çörek otu

HAMİLELİKTE ÇÖREK OTUNUN FAYDALARI NELERDİR?

Uzmanların çoğu hamilelik sürecinde çörek otunun tüketimini tavsiye etmez. Özellikle ilk 5 ay uzmanlar çörek otundan uzak durulmasının daha iyi olduğunu vurgular. Çörek otu güçlü bir antioksidan olduğundan kasların gevşemesine destek sağlar. Rahim kasları hamilelik sürecinde gevşemesinde sakınca vardır. Bebeğin düşme riskini bile barındırır. Tüketim konusunda bir uzmana danışılması şarttır. Çörek otu hamilelikten yaklaşık 4 ay önce kullanılması tavsiye edilir. Öncesinde kullanıldığında yumurtalık ve sperm sayısını artırır.

Hamile kalmak için çörek otu bal ve tarçın macunu tarifi! Hamilelikte çörek otu kullanımıİLİŞKİLİ HABERHamile kalmak için çörek otu bal ve tarçın macunu tarifi! Hamilelikte çörek otu kullanımı

doğuma yakın çörek otu tüketilmeli

doğuma yakın çörek otu tüketilmeli

HAMİLELİKTE ÇÖREK OTU NE ZAMAN TÜKETİLMELİ?

Doğuma bir hafta kala tüketilmesi doğumun daha kolay geçmesini sağlar. Son bir hafta da bebeğin gelişimini de destekler. Hatta emzirme sürecinde bile kullanılması tavsiye edilir. Anne sütünü zenginleştiren çörek otu, hızlı ödem atmaya da yardımcı olur. Bu sürede de anneden bebeğe geçerek 

çörek otu besin değeri

çörek otu besin değeri

Ramazan için bütçe dostu kombin önerileri 2022!

İLİŞKİLİ HABER

Ramazan için bütçe dostu kombin önerileri 2022!
Meme kanseri hastalarını sevindiren çocuk haberi!

İLİŞKİLİ HABER

Meme kanseri hastalarını sevindiren çocuk haberi!

BİR YORUM YAPIN 1

tepki 2 yıl önce

super zekali cocuklar olur kesin

Toplam 2 beğeni