Evde makyaj çantası nasıl yapılır?

31 Mayıs 2018, 07:30
Evde makyaj çantası nasıl yapılır?

Pek çok kadın makyaj malzemelerini makyaj çantasının içinde muhafaza eder. Peki, kendi makyaj çantanızı kendiniz yapmak ister misiniz? İşte sizlere evde kendi zevkinize göre makyaj çantası yapma rehberi...

Makyaj malzemeleri eğer ağzı kapalı bir çantanın içinde muhafaza edilmezse bulundukları ortamda lekelerin oluşmasına neden olabilirler. Bu nedenle makyaj malzemeleri kendilerine özel bir çantanın içinde muhafaza edilmelidir. Eğer makyaj çantanızın sadece kendinize özel olmasını istiyorsanız kendi makyaj çantanızı kendiniz yapabilirsiniz. 

Makyaj çantası yapım aşamaları...

- İlk önce makyaj çantanızı yapacağınız kumaşı seçmelisiniz. Bu kumaş yumuşak ve hassas bir kumaş olmamalı, daha sert bir kumaş seçmelisiniz. 

- Makyaj çantaları genellikle dikdörtgen ve kare şeklinde olur. Makyaj çantasını hangi şekilde yapacaksanız bunu ilk önce kurşun kalemle milaj kağıdının üzerine çizin. Daha sonra çiziminizi kumaşın üzerine koyun ve kumaşı milaj kağıdının üzerindeki şekle göre kesin. 

- Kesim işlemi bittikten sonra çantayı tersten, dikiş makinesi ile dikin. 

- Bu aşamada diğer yapmanız gereken şey ise makyaj çantanıza uygun bir fermuar bulmak ve bunu uygun şekilde dikmek. Fermuar dikimi için buraya tıklayabilirsiniz

- Fermuarı diktikten sonra kendi isteğinize göre makyaj çantasının üzerini süsleyebilirsiniz. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar