Eldeki soğan kokusu nasıl çıkar?

01 Ağustos 2019, 07:47
Eldeki soğan kokusu nasıl çıkar?

Antioksidan özelliği olan soğan hemen hemen her yemekte kullanılmaktadır. Sağlık açısından oldukça önemli olan ve yemeğin tadına tat katan soğan keskin kokuya sahiptir. Peki, elden soğan kokusu nasıl çıkar? Soğan kokusuna en etkili çözüm nedir? İşte, yanıtlar...

Beyaz ve mor renkte olmak üzere tüketilen iki soğan çeşidi vardır. Beyaz soğan genelde yemeklerin yanında kullanılırken mor soğan salata veya balık kızartmalarının yanında garnitür olarak servis edilmektedir. Her derde deva her yemeğe lezzet katan soğan, salatalarda ve kozmetik ürünlerinde ölü derileri arındırıcı maske olarak kullanılıyor. Ancak kokusunu çıkarmak mümkün olmuyor. Peki, elden soğan kokusu nasıl çıkar? Soğan kokusuna en etkili çözüm nedir? İşte, yanıtlar...SOĞAN KOKUSU ELDEN NASIL ÇIKAR?

- Bir kabın içerisine yumurta kırın üzerine bir yemek kaşığı tuz ekleyiniz. Sonra tüm elinizi ovunuz. Tuz kokulara iyi gelecektir.

- Yumurtayı bir kaba kırınız içine yeteri miktarda lavanta yağı damlatınız. Parmak uçlarınıza kadar iyice ovunuz.

- Çelik yemek kaşığı ile suyun altında ellerinizi ovarak yıkayınız. Çelik kaşık soğan kokusunu alacaktır.

Kaşık kullanım alanları

- Geniş bir kaba ılık su koyunuz. Beyaz sirke ilave ediniz. Ve ellerinizi içerisinde 5 ile 10 dakika arası bekletiniz.

- Ilık su dolu geniş bir kabın içerisine karbonat ve sirke ilave ediniz. Ellerinizi 5 ile 10 dakika arası bekletiniz.

Türk kahvesi kürü

- Türk kahvesi telvesi ile ellerinizi ovuşturarak soğan kokusunu da geçirebilirsiniz. Türk kahvesinin keskin kokusu soğan kokusuna iyi gelecektir.

Mum ile koku çıkarma

- Evde tütsü ve mum yakarak soğan kokusunun üzerinize sinmesine engel olabilirsiniz. Bu gibi mutfak işlerinde kullanmak için yoğun kokulara sahip eşyaları evinizde bulundurunuz. 

Plastik eldiven kullanım alanları

- Elinizde koku kalmaması için plastik eldiven geçiriniz. Bu sayede koku parmaklarınızda kalmayacaktır.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar