Şekerin 11 farklı kullanım alanları ve faydaları

31 Ekim 2018, 08:10
Şekerin 11 farklı kullanım alanları ve faydaları

Şekerin bilindiğinden daha fazla gündelik kullanıma faydası vardır. Bunun için sadece bazı pratik bilgileri bilmeniz yeterli. "Yasemin.com" ekibi olarak sizlere şekerin 11 farklı kullanım alanlarından bahsedeceğiz.

Şeker dengemizi sağlayan bir enerji kaynağıdır. Şekeri sadece yemek için kullanmak yerine ev içinde yarar sağlayacak bir malzeme olarak da kullanabilirsiniz. "Yasemin.com" ekibi olarak sizlere bundan bahsedeceğiz.

İşte, şekerin 11 farklı kullanım alanları...

- Dudaklarınız için iyi bir parlatıcıya sahip olabilirsiniz. Bir çay bardağı şekerin içine 3 yemek kaşığı kadar badem yağı dökünüz. (zeytinyağı da olabilir)

- Aynı zamanda cildiniz bu formül sayesinde parlaklık ve yumuşaklık kazanacaktır. Hücre yenileme özelliği olan şekeri maske olarak yaklaşık 10 dakikaya kadar yüzünüzde bekletiniz. Durulama aşamasında yumuşaklığı hissedeceksiniz.

- Pet şişeyi ortasından keserek içine kıvırınız. Ağda kıvamında bir karışım hazırlayıp içine dökünüz. Sinekleri yakalamak için birebir çözüm olacaktır.

- Gaz içerikli yemeklere bir tutam şeker atarak yapmayı deneyiniz. Gazını alacaktır ve sindiriminizi rahatlatacaktır.

- Hazırladığınız tatlıları ve pastaları dolaba koyarken taze kalması açısından paketin içinde buzdolabına koymadan bir veya iki tane kesme şeker koyunuz.

- Saksıdaki çiçeklerinizin içine şeker ilave ediniz. Şeker çiçeklerinizi besleyecektir. Sirke de ilave ederseniz eğer sineklere engel olacaktır.

- Dilinizi yanıyorsa dilinizin üzerine toz şeker gezdirerek dilinizdeki yanma hissinden kurtulabilirsiniz.

- Elleriniz çok kirli ise biraz toz şeker alarak su ile ovalayınız. Kirden arınmış olacaksınız.

- Hamamböceklerinden kurtulmak için evinizin belli köşelerine toz şeker serpiniz.

- Hıçkırmaya başladığınız zaman ağzınıza bir kesme şeker alarak hıçkırığı geçirebilirsiniz.

- Ateş yakma anında çıraya ihtiyaç duyuyorsanız, bir avuç şekeri ateşin üzerine attığınızda çıra görevi gördüğüne tanık olacaksınız.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar