Parke nasıl temizlenir? Parkeleri parlatmak için pratik yöntemler

28 Ocak 2020, 06:20
Parke nasıl temizlenir? Parkeleri parlatmak için pratik yöntemler

Ahşap parkeler bakımı oldukça hassas yapıya sahip bir zemin kaplamasıdır. Siz de parkelerin ilk günkü gibi pırıl pırıl olmasını istiyorsanız, haberimizin içeriğine göz atınız. Parke temizliği nasıl yapılmalı? Parkelerin parlatılması için ne yapılmalı? İşte, yanıtlar...

Ahşap parkelerin uzun ömürlü olması için bilinmesi gereken bazı özel yöntemler vardır. Parkeler zamana ve kullanıma karşı koyamaz ve zamanla matlaşmaya başlayacaktır. Evdeki parkeler, mobilyadan kaynaklı lekelere neden olabilmektedir. Bu lekelerin önüne geçebilmeniz için sizlere harika bir parke temizliği öneriyoruz. İşte, parke temizliği hakkında bilmeniz gerekenler...

Parke temizliği nasıl yapılır?

PARKE NASIL TEMİZLENİR? PARKE NASIL PARLATILIR?

- Ahşap parkelerde herhangi bir kabarma veya bozulma yaşanmaması için banyo ve mutfak gibi nemli yerlerde kullanmayınız. Onun yerine fayans zemini tercih edebilirsiniz. 

- Temizlik malzemesi kullanırken zeminin ıslak kalmamasına özen gösteriniz. Vileda kullanımında paspasın iyice sıkıldığından emin olunuz. Bu yöntemler parkelerin kabarma sorununu önler.

Parke temizliği nasıl yapılır?

- Temizlik malzemelerini kullanırken aşırıya kaçmamaya özen gösteriniz. Aksi halde zeminin aşınmasına neden olur.

- Parkelerin uygun zaman periyotlarında ara boşluklarının kapanması ve herhangi bir çizilmeye karşı önlem alınması için cila bakımının yapılması gerekir.

Parke temizliği nasıl yapılır?

- Parke zeminlerini rutubetten korumak için uygun rutubet yalıtımını kaliteli izolasyon ile sağlayabilirsiniz.

Parke temizliği nasıl yapılır?

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • cemal 7 ay önce Şikayet Et
    ahşap parke ile laminant parke arasında çok fark var.
    Cevapla