Orijinal alınan mobilyalar zamanla aşınmaya başlar ve üzerindeki boyanın çatlayıp kötü bir görünüm aldığı görülür. "Yasemin.com" olarak boyası çıkan mobilyalara birkaç pratik çözüm ile eski görünümünü tekrar kazandırmanız için yardımcı olacağız.

Mobilyalar günlü yaşamda en çok kullanılan ev eşyalarıdır. Bakımını düzenli olarak yaparsanız uzun ömürlü olmalarını sağlayabilirsiniz. Uzmanlarımız tarafından mobilyalarda sıklıkla görülen problemler arasında boyası kalkan mobilyalara nasıl bir yöntem uygulamanız gerektiğini aktaracağız.

Peki, boyası çıkan mobilyalara ne gibi yöntemler izlenmeli?

- Mobilyanın rengine uygun olan yapısına uygun sentetik bir boya alınız. Sadece o bölgeye dikkatlice uygulayınız.

- Mobilya açık ahşap rengindeyse, tamamını zevkinize uygun bir renge boyayabilirsiniz. Üzerine vernik sıkarak uzun ömürlü olmasını ve renginin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

- Mobilyanın rengine uygun yapışkan bant alarak orayı muntazam bir şekilde bantlayabilirsiniz.

- Mobilyanın rengine uygun ayakkabı boyası satın alarak boyanın kalktığı bölgeye bir sünger veya fırça yardımıyla boyayı yedirebilirsiniz.

- Mobilya rengine uygun oje satın alarak gereken bölgeye ince çizgiler halinde fırçayı çok hızlı hareket ettirmeden sürebilirsiniz. İki veya üç kat sürmeniz koşulunda ojenin pütürleşmemesine özen gösteriniz.

İLİŞKİLİ HABER

Evde pratik belis tatlısı nasıl yapılır?

İLİŞKİLİ HABER

2018-19 Kış düğünü dekorasyonları

İLİŞKİLİ HABER

Zeytinyağının asidi nasıl çıkarılır?

İLİŞKİLİ HABER

Ev dekorasyonunda Diego koltuk modası

BİR YORUM YAPIN 0