Peluş oyuncaklar nasıl temizlenir? Tüylü oyuncak temizlik yöntemleri

05 Aralık 2019, 06:52
Peluş oyuncaklar nasıl temizlenir? Tüylü oyuncak temizlik yöntemleri

Peluş oyuncakların hijyenik ortamda durması ve çabuk kirlenmemesini sağlamak mümkün olmayabilir. Ancak kirlenmesi halinde pratik yollarla temizlenmesi için yapmanız gereken yöntemleri sizler için derledik. Peki, peluş oyuncakları nasıl temizlenmeli? Periyodik bakımı nasıl olmalıdır? Merak ettiğiniz yanıtları haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz...

Çocukların odalarında olan peluş ayıcıklar tahmin ettiğinizden daha fazla bakteri barındırır. Bulunan bu bakteriler çocuklarda alerjik hastalıklara hatta cilt kızarıkları gibi rahatsızlıkların oluşmasına neden olabilir. Sizde evde yapacağınız bazı yöntemlerle peluş ayıcıkları güzelce temizleyebilirsiniz. Pratik bilgiler konusunda uzman olan kişilerden yapılan araştırmalara göre aşağıdaki yöntem ile peluş oyuncakları dezenfekte edebilirsiniz. Peki, peluş oyuncak nasıl dezenfekte edilmelidir? İşte, peluş oyuncakları temizlemenin püf noktaları...

Peluş oyuncaklar nasıl temizlenir?

PELUŞ OYUNCAKLAR NASIL TEMİZLENİR?Peluş oyuncakları temizlemenin püf noktaları

MALZEMELER

4 tane kabartma tozu
1 tane plastik yıkama poşeti
1 tane banyo fırçası veya diş fırçası

Peluş oyuncaklar nasıl temizlenir?

YAPILIŞI

- Peluş oyuncakları güzelce ıslatınız ve poşetin içine koyunuz. Poşetin yarısını su ile doldurup, kabartma tozunu ekleyiniz.

Peluş oyuncak temizliği

Poşetin ağzını sıkı bir şekilde bağlayınız. 7 dakika kadar çalkalayınız. Sonra poşet içerisinden çıkarıp fırçalama işlemi uygulayınız.

Peluş oyuncak temizliği

- Kabartma tozu lekelerin yumuşamasına neden olacaktır. Aynı zamanda oyuncakların fırçalanması ile kolaylıkla lekeler kaybolacaktır.

Peluş oyuncak temizliği

- Ayrıca kimyasal deterjan ile yıkayıp temizlediğiniz için çocuğunuz ve sizin için bir sağlık problemi olmayacaktır.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar