Şiş ile pratik baykuş örgü yapımı

29 Aralık 2019, 08:40
Şiş ile pratik baykuş örgü yapımı

Son zamanlarda yaygınlaşan baykuş modası her alanda kendini göstermeye devam ediyor. Mutfak eşyalarından yatak odasına, banyo aksesuarlarından kozmetiğe kadar bir çok alanda kullanılan bu modeller dikiş alanında da oldukça revaçta olduğu görülüyor. Bu sayfamızda sizler için pratik baykuş örgü anlatımını paylaşıyoruz.

Her bayanın ilgisini çeken baykuş motifleri pek çok alanda olduğu gibi giyim sektöründe de karşımıza çıkıyor. Baykuş örgü modelleri yılın trend örgü modelleri arasında yerini alıyor. Yapımı oldukça basit ve pratik olan bu örgü modelinin anlatımını sizler için bir arada topluyoruz. Pratik baykuş örgü nasıl örülür? Ayrıntılar için haberimizin içeriğine göz atınız.

Baykuş örgü modelleri

ŞİŞ İLE PRATİK BAYKUŞ ÖRGÜ NASIL YAPILIR?

Şişe sekiz ilmek geçiriniz. İlk iki sıranın düz örülmesi koşulu ile üçüncü sırayı ters şekilde örünüz.

ATKI VE BERELERDE PONPON NASIL YAPILIR? HABERİ İÇİN TIKLAYIN

Dördüncü sıraya geldiğiniz zaman ilk iki ilmeği üçüncü bir şişe alarak arkada sabitleyiniz  daha sonraki iki ilmeği düz örünüz ve üçüncü şişteki ilmekleri düz şekilde örünüz. Kalan dört ilmek için ilk iki ilmeği üçüncü şişe takıp örgünün ön safada tutarak sonraki iki ilmeği düz örünüz ve ardından üçüncü şişin üzerindeki ilmekleri düz örünüz.

- Daha sonraki yedi sıra için desenin ön tarafını düz örerken arka tarafını ters şekilde  örünüz.

- Yedinci sıradan on ikinci sıraya gelindiğinde üçüncü sıradaki örgü uygulamasını tekrar ediniz.

Gelecek ilk beş sıra için desenin ön tarafını düz örerken arka tarafını ters şekilde örünüz.

- On sekizinci sıraya gelindiğinde üçüncü sırada yaptığınız uygulamanın aynısı tekrar ediniz.

- On dokuzuncu sıraya gelindiğinde ise örgüyü kesiniz ve örgüyü bitirme işlemini uygulayınız. Ve baykuş gözlerini yapmak için ördüğünüz ipe uygun renkte iki adet küçük düğme dikiniz

BAYKUŞ ÖRGÜ YAPIMI

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar