Her ev kendine göre bir atmosfere sahiptir. Sevdiğiniz kokuları evinizde doğal yöntemlerle kullanabilir ve eve adımınızı ilk attığınızda muhteşem kokular eşliğinde yaşam alanınıza hoş ve hijyenik hava sağlayabilirsiniz. Peki, ev içinde güzel koku nasıl sağlanmalıdır? İşte, sizler için hazırladığımız yöntemler...

Evin duvarları, perdeleri, mobilyaları ve bazı eşyaları kokulara karşı oldukça duyarlı yapılar olduğundan evde kullanılan herhangi bir koku rahatlıkla her yere sinecektir. Kızartma yapıldığında her yerin kızartma kokması kızartmanın güçlü bir koku esansının olması ile alakalıdır. Ev içerisinde doğal koku formüllerini uygularsanız evinizde hem kalıcı koku olmasında etki sağlayabilir hem de kimyasal ürünlere maruz kalmamış olursunuz.  Peki, evin güzel kokması için yapılması gereken pratik yöntemler nelerdir? Evin güzel bir koku içerisinde olmasını nasıl sağlarsınız? Haberimizin içeriği için sayfamıza göz atınız. İşte, evin güzel kokmasını sağlayan yöntemler...

mistik kokular

 EVİN GÜZEL KOKMASI NASIL SAĞLANIR?

- Güzel kokulu mumları kullanabilir, evinizin merkezi yerlerine bu mumları koyarak kokunun dağılmasını sağlayabilirsiniz. Mumların kokmaması halinde koku esansı satın alabilir mumun üzerine bir kaç damla uygulayabilirsiniz.

Kışın evin havasını temizlemek

- Çeşitli meyveleri veya kabuklarını kaynatarak evde hoş bir koku oluşmasına fayda sağlayabilirsiniz. Meyve kokuları sayesinde evinize hijyenik bir koku katabilir pis olan kokuları da yok edebilirsiniz.

meyve kaynatma yöntemi

- Evinizde hava filtresi varsa çiçek yağı veya yasemin çiçeği yağı koyabilirsiniz. Bu sayede evinize giren hava sayesinde evinizde hoş kokulu bir ortam sağlamış olabilirsiniz. 

Evin içinin güzel kokması için yöntemler

- Lavabo ve küvet gibi eşyaları daima temiz bırakınız. Eşyaların temiz kalması evde kötü kokular biriktirmez ve temiz kaldığı müddetçe pis kokuları ortaya çıkarmayacaktır.

Banyo temizliği

- Halılar bazı zamanlarda kötü kokular çıkarabilir, özellikle çok sık yıkanmayan veya evcil hayvan beslenen evlerdeki halılar belli bir süre sonra koku yaymaya başlayabilir. Bu kokuları önlemek için halıya bir miktar kabartma tozu dökünüz daha sonra elektrik süpürgesi ile süpürünüz.

Evin içinde temiz hava sağlamak için

- Evin belirli yerlerine mum sepeti yapıp aksesuar görünümünde koyabilirsiniz. Hem hoş bir dekor hem de ev kokusu seçeneği olarak değerlendirebilirsiniz.

Evin içinde temiz hava sağlamak için

- Geniş bir kavanozun içerisini çekirdek taneleriyle doldurunuz. Daha sonra orta boydaki bir mumu çekirdek tanelerinin ortasına yerleştiriniz. Mum ısındıkça nefis çekirdek kokusu evinize yayılacaktır.

Evin içinde temiz hava sağlamak için

İLİŞKİLİ HABER

İstanbul'da nerede ata binilir? Ata bineceğiniz at çiftliği rotaları

BİR YORUM YAPIN 0