Yemek takımları ilk alındığı gibi olmayabilir zamanla aşınan veya kenarında kırıklar, çatlaklar oluşan bu eşyaları sağlam ve uzun ömürlü kullanmak için bazı yanlışları yapmaktan uzak durmanız gerekebilir. Peki, yemek takımları doğru şekilde nasıl kullanılmalı? İşte bu konuya ilişkin merak ettiğiniz açıklamalar...

Yemek takımları malzemesi ne olursa olsun aynı görevi üstlenir ve kimi zaman düşünmeden kullanımı gerçekleşmesi nedeniyle zarar görebilir. Her eşyanın olduğu gibi yemek takımlarının da kullanım koşulları vardır. Kullanım koşullarını uyulduğu taktirde doğru bir kullanım ile yemek takımlarınızı uzun süreye yayarak kullanabilirsiniz. Yeni alınmış gibi gözükmesini sağlamak için sizlere bazı çözüm yöntemlerini sunuyoruz. Yemek takımlarının kullanımında yapılan yanlışlıklar nelerdir? Uzun ömürlü yemek takımları istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken hususlar neler olmalıdır? İşte, yanıtlar...

yemek takımları

YEMEK TAKIMLARINI DOĞRU KULLANIM ŞARTLARI

Çatalların ve bıçakların üzerine bardakları veya hassas bazı tabakları yerleştirirseniz çatlamasına ve hasar almasına neden olabilirsiniz. Birbirlerine değmeyecek şekilde dizmeye özen gösteriniz. 

Yemek takımlarında yapılan hatalar

Vitrin veya dolap gibi yerlere yemek tabaklarını yerleştirirken birbirlerinin üzerine sıkışık şekilde koymak kırılmalarına neden olabilir. Aralarına karton gibi bir şey koyarsanız koruma altına almış olabilirsiniz.

Yemek takımlarında yapılan hatalar

Bulaşıkları yıkamadan önce yemek atıklarını durulamayınız. Deterjanın pisliği çıkarmak için iki katı tabağa güç uygulayacağından eşyanın yıpranmasına neden olacaktır.

Yemek takımlarında yapılan hatalar

Ayaklı olan bardak, kupa veya fincanları dizerken ayağı üste gelecek şekilde diziniz. Bu sayede onları yerinden alırken ayaklarından rahatlıkla tutabilir ve kırılmalarını engel olabilirsiniz.

Yemek takımlarında yapılan hatalar

Tabakta kalan artıkları çatal veya bıçak ile sıyırarak çöpe atmayınız. Bıçak, çatal veya ucu sert olan fırçalar tabakların çizilmesine neden olabilir. Onların yerine sünger kullanarak artıkları rahatça sıyırmanız daha doğru bir tercih olacaktır.

İLİŞKİLİ HABER

Makarna hamuru nasıl yapılır? Makarna hamuru yapmanın püf noktaları

BİR YORUM YAPIN 0