Pratik İşkembe modeli nasıl yapılır?

25 Ocak 2019, 07:30
Pratik İşkembe modeli nasıl yapılır?

Her aya özel yeni örgü isimleri ve modelleriyle sizleri karşılamaya devam ediyoruz. Örgü yeteneği olan veya el işi kabiliyetine sahip olan herkesin yapabileceği işkembe örgünün nasıl yapıldığını ve birbirinden güzel modelleri sizler için derledik...

İşkembe örgü modeli oldukça sıkı ve dar desenleriyle bilinir. İşkembe örgü ismini modelin görselliğinin işkembeye benzetilmesi nedeniyle bu ismin takılmasında önemli bir rol oynamıştır. İşkembe modelini hemen herkesin üzerinde görmekteyiz ve isminden genelde haberdar olmadığımız bu model ilgimizi çok çekmiş olabilir. İşkembe modelini yapmanın en pratik yöntemleri nelerdir? Detaylar haberde...

İŞKEMBE ÖRGÜ MODELİ ANLATIMI:

Örgü sırasınca ipliğimiz hep kendinize doğru tutunuz. Yanlardan 1 ilmek kenar ilmeği alınız ve örneğe dahil etmeyiniz. Kenar ilmeği aldıktan sonra 1 ilmek örünüz ve 1 ilmek örmeden aldıktan sonra ipliği kendinize doğru şişe dolayınız.

işkembe örgü

- Kenar ilmeği alınız ve 1 ilmek örünüz. Şişe doladığınız ipliği örmeden önce sağ şişe aldıktan sonra yanındaki ilmeği örünüz. 1 ilmek daha örünüz ve şişe doladığınız ipliği örmeden sağ şişe aldıktan sonra yanındaki ilmeği örünüz.

işkembe örgü modeli nasıl örülür

- Çift ilmeklerin üzerine dolama atılan 2 ilmekleri beraber bir arada kalan ilmekler ile birlikte örünüz.

işkembe modeli

- Çift ilmekleri birlikte alınız ve birlikte aldığınız sırada tek ilmekleri örmeden alınız, üstüne ipliği kendinize doğru dolayınız.

işkembe modeli anlatımı

- Çift ilmekleri ördüğünüz tek ilmeklerin üstüne dolayarak en baştan başladığınız şekilde dilediğiniz boyuta gelene kadar örme işlemine devam ediniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar