Banyo perdesi nasıl temizlenir? Pratik yöntemler

26 Ocak 2019, 16:15
Banyo perdesi nasıl temizlenir? Pratik yöntemler

Banyo perdesi suya dayanıklıdır ancak sürekli suyla temas halinde olduğu için küflenme ve deforme olabilir. Bu gibi durumlarda banyo perdesi temizliği için yapılması gereken pratik yöntemleri sizlere aktarıyoruz.

Duş sırasından banyo zemininin ıslanmaması için perde ya da kabin gibi eşyalara ihtiyaç duyulur. Banyoda küflenme sorunun başlıca sebeplerinden biri nemli ortamların kaynak olduğu bir durumdur. Banyonun ıslanmasını engellemek ve hijyeni sağlayabilmek için duş perdesinin temiz tutulması belli başlı ihtiyaçların önünde gelmektedir. Duş perdesi temizliğinde dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Banyo perdesi bakımı

BANYO PERDESİ NASIL TEMİZLENMELİDİR?

Plastik banyo perdeleri çamaşır makinesinde yıkayabilir, banyo perdesini asarak kurutabilirsiniz. Eğer banyo perdeniz makinede zarar görecek yapıda bir perde ise KESİNLİKLE elde yıkayınız.

Banyo perdesi temizliği

- Banyo perdesindeki izleri temizlemek için leke çıkarıcı kullanabilirsiniz. Yarım bardak boraks, Yarım bardak sirke ve 2 bardak suyu bir arada karıştırınız. Hali hazırda olan karışımı perde üzerindeki küflü veya kireçli yerlerin üzerine uygulayınız. 10 dakika bekletiniz ve temiz bir süngerle temizleyiniz.

- Beyaz sirke ve tuzu karıştırarak bir temizleme macunu elde edebilirsiniz. Bu macunu banyo perdesindeki küflü yere uygulayınız. 2 veya 2 buçuk saat macunun kurumasını bekleyiniz. Daha sonra temiz nemli bir bezle macunu siliniz.

2 çay kaşığı bulaşık deterjanı ile 1 fincan çamaşır suyunu karıştırınız. Karışımı perdenin küflü kısımların  üzerine dökünüz. Lekelerin çıktığını fark edene kadar bekletiniz ve perdeyi durulayınız.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar