Kurumuş yemek kalıntıları nasıl giderilir? Kurumuş bulaşıklar nasıl yıkanır?

13 Şubat 2020, 07:00
Kurumuş yemek kalıntıları nasıl giderilir? Kurumuş bulaşıklar nasıl yıkanır?

Yemek sonrası biriken kirli bulaşıkları, zamanında yıkamakta zorluk çekebilirsiniz. Bu gibi zorlayıcı durumlar sonrasında kurumuş bulaşıkların kolayca temizlenmesi için pratik bilgilere sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kurumuş yemek kalıntıları nasıl giderilir? Kurumuş bulaşıklar nasıl yıkanır? İşte, yanıtlar...

Unutulmuş yemek kırıntılarının daha sonradan çıkarılması güç olabilir. Kalıntılar, herhangi bir eşya üzerine yapıştığı zaman inatçı bir iz haline dönüşebilir. Bu durumda uygulanması gereken bazı yöntemler mutfak işlerinizi kolaylaştırabilir. Yemek kalıntıları için yapılması gereken yöntemler nelerdir? Yemek kalıntısına en etkili ve kesin çözüm için hangi yolları deneyebilirsiniz? Merak ettiğiniz çözüm önerilerini sayfamızın içeriğinde bulabilirsiniz...

Yemek kalıntısına en etkili ve kesin çözüm

KURUMUŞ YEMEK KALINTILARI NASIL TEMİZLENMELİ?

Kabın içine pişirme sodası, tuz ve sitrik asidi ilave ediniz. Pişirme sodası yemek kalıntılarının çözülmesini sağlayabilir. Sitrik asit ise hazırlayacağın temizlik malzemesinin köpürmesini ve daha derinden temizlenmesini sağlar.

Kurumuş bulaşıklar nasıl yıkanır?

Sprey şişesinin içine yeterli miktarda su doldurunuz. Malzemeleri olduğu kabı bu sprey şişesine doldurunuz. Malzemeler ıslak kum kıvamını alana kadar şişeyi çalkalayınız.

Kurumuş bulaşıklar nasıl yıkanır?

Nemli kum kıvamına gelen malzemeyi yemek kaşığıyla alınız ve elinizde sıkarak top haline getiriniz. Malzemeyi top şekline getirdikten sonra bir yerde gece boyunca bekletiniz.

Kurumuş bulaşıklar nasıl yıkanır?

Gece boyunca bekleyen topları kaba koyunuz. İhtiyaç gerektiği takdirde su solu kabın içerisine bu toplardan ilave edebilirsiniz. Kirli bir tava veya tencerenin içerisine atabilirsiniz. Daha sonra kirli suyun içerisinde beklettiğiniz bu topların dağılmasını bekleyiniz. Ve suyun içerisinde beklettiğiniz bulaşıklarınızı ertesi sabah yıkayınız.

Kurumuş bulaşıklar nasıl yıkanır?

Bir diğer alternatif yöntem ise; kurumuş bulaşıkların üzerinde bir kaşık karbonatı su ile karıştırınız. 5 dakika kadar beklettikten sonra kalıntıların yüzeye çıktığını göreceksiniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar