Evde ulaşılmayan yerler nasıl temizlenir?

Her kadının evinde ulaşamadığı bölgeler mutlaka vardır. Temizlikte bilinmesi gereken önemli unsurlardan biri de hangi malzemeyi nerede nasıl kullanacağını bilmek olmalıdır. Peki, evde ulaşılmayan yerler nasıl temizlenir? İşte, evde gizli saklı bölgeleri temizleme teknikleri...

Ağır olan eşyaların taşınmakta güçlük çekilmesiyle temizliğinin de güç olduğu gözlenmektedir. Pencere kenarları, musluk takımları gibi bir çok ev eşyasının da temizlik söz konusu olduğunda zor bir temizlik süreci haline dönüşür. Peki, evinizde ulaşılmayan gizli yerlerin temizliğinde yapılması gereken yöntemler nelerdir? Haberimizin içeriği için sayfamıza göz atınız...

Ev temizliği

Ev temizliği

EVDE ULAŞILMAYAN YERLER NASIL TEMİZLENMELİ?

- Evinizdeki perde kepenkleri, tablo veya avize gibi eşyaları pamuklu yapıdaki bir çorabı elinize geçirerek temizliği sağlayabilirsiniz.

- Kir ve tozun en çok biriktiği yer pencere aralarıdır. Sirke, karbonat karışımı ile bu pisliklerden kurtulabilirsiniz. Diş fırçası yardımıyla temizleyerek kolaylıkla bu bölgeleri temizleyebilirsiniz.

- Kanepenin arkasındaki tozları almak için uzun bir sopanın ucuna ıslak bezi sarınız. Ve temizlemek istediğiniz bölgelerin üzerinde gezdiriniz.

- Kanepelerin arasındaki pislikleri ıslak mendil ile temizleyebilirsiniz. Ucu kesin bir tahta parçasına ıslak mendili dolayarak da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Fırça kullanarak da bu temizliği gerçekleştirebilirsiniz.

Koltuk temizliği

Koltuk temizliği

- Buzdolabı veya benzeri eşyalarınız metal yapıya sahipse tıraş köpüğünü temiz bir beze sıkarak temizliğini sağlayabilirsiniz.

- Tuvaletin içerisinde oluşan siyah pis lekeler için sirke en ideal çözümdür. Bir kağıt havluyu sirke ile ıslatarak tuvaletin iç kısımlarına yerleştiriniz. En az bir saat arası bekletiniz. Koku ve leke gidecektir.

BİR YORUM YAPIN 0